GÜNCEL Haber Girişi : 11 Ocak 2021 13:35

İZLEMEKLE YETİNDİK

Ağır kış şartlarının yaşandığı Erzurum’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeni ile vatandaşlar yine evlerinde kaldı. Hafta içi soğuklarının aksine hafta sonu sıcaklıklar yaz havalarını aratmadı. Vatandaşlar ise uzaktan izlemekle yetindi.

HAFTA İÇİ OLSAYDI!!!
Cumartesi ve Pazar günü yaz havası yaşandığı Erzurum’da vatandaşlar sokağa çıkma yasağı nedeni ile günlerini evlerinde geçirdiler. Yaz havası diye değerlendiren vatandaşlar, ‘Kış aylarında havalar bu kadar sıcak olmazdı. Mükemmel bir hava var ama bizler dışarıya çıkamıyoruz. Ya pencereden kafamızı uzatıyoruz, ya da balkonlardan çıkıp hava alıyoruz. Hafta içi havalar bu kadar sıcak olmuyor. İşte şansımız ne yapalım. Kar yağışı geç geldi. Fakat kar yağmazdan evvelde havalar yine bu kadar güzel ve güneşli değildi.’ Dediler.

İYİ OLURDU
Kısıtlamalar olmasaydı, çıkıp bir nefes alırdık diye konuşan vatandaşlar, ‘Hem bizler için hemde çocuklar için iyi olurdu. Uzun zamandır evlere tıkılıp kalan çocuklarımızı en azından bu hafta sonu havanın sıcaklığını fırsat bilerek gezintiye falan çıkarabilirdik. Hem çocuklarımız hemde bizler temiz br hava alırdık. Hava şartları Erzurum’da sert ve yoğun geçiyor. Bözyle arada havalar sıcak olunca ister istemez eski günlerimiz arıyoruz. Bu zor ve sıkıntılı günleri elbette geride bırakacağız. Evlerde sadece uzaktan eğitim sistemi ile ders gören çocuklar, farklı hobilere yönelmiyorlar. Bilgisayarlarda oyunlar ve uzaktan eğitim buda belirli bir noktadan sonra darlatıyor. Biraz hava değişikliği iyi olurdu.’ Dediler.

DERS ÇIKARALIM
Bu sıkıntılı günler elbet bitecektir diyen vatandaşlar, ‘Ülke olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Tabi pandemi süreci sadece ülkemizde değil, tüm dünyada yaşanıyor. Allah yardımcımız olsun. Bu durumlarımızdan ders çıkaramalıyız. Yaşadıklarımız bizlere beterin beteri varmış dedirtti. Rabbim devletimizin yardımcısı olsun. Bu zorlu süreçte sadece kendi vatandaşlarının değil bir çok ülkeninde yardımına koştu. Bizlerde bu durumlardan ders çıkarıp, üzerimize düşen sorumluluklarımızı harfiyen yerine getirmemiz gerekiyor.’ Konuştular. SAVAŞ UÇAR