SPOR Haber Girişi : 09 Haziran 2022 11:46

KADERİNE TERK ETMEYECEĞİZ

Gelecek sezon TFF 1. Ligde mücadelesini sürdürecek olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da taraftarlar, takımlarını asla yalnız bırakmayacaklarını söylediler. Şahıslara kızgınlıkların artık bir kenara bırakılarak takımı kaderine terk etmeyeceklerini dile getirdiler.

KİŞİLER GELİP GEÇİCİDİR

Gelecek sezonda takımın yanında olacaklarını belirten Yavuz Küçükyıldırım isimli taraftar, ‘şehrimizi profesyonel liglerde temsil eden Erzurumspor’umuzu gelecek sezonda var gücümüzle destekleyeceğiz. Elbette ki kızgınlık ve küskünlükler var. Fakat hiçbir vakit iyi gün taraftarı olmayacağız. Takımımızda kötü ve sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. Kişilerin gelip geçici olduğunu unutmamak gerekiyor. Asırlık çınarımız olan Erzurumspor’umuza kimseler sahip çıkmamış ve kulübün kapısına kilit vurulmuştu. Bu sebeple artık taraftarların kenetlenmesi gerekiyor. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u kaderine terk etmeyeceğiz.’ İfadelerini kullandı.

BAŞARISIZ YÖNETİM

Sezonu şampiyon olarak tamamlamak isterdik diye konuşan Erdal Bayburt isimli taraftar ise, ‘sezon başında apar topar yapılan transferlerden dolayı tepkiler olmuştu. Fakat takımın iyi gidişatı tepkileri bastırdı. Sezonun ikinci yarısındaki kötü performans aşırı tepkilere neden oldu. Oyuncuların isteksizliğini az çok tahmin edebiliyorduk. Hepsi maddi sıkıntılar nedeniyle oluyordu. Zaten devre arasında yönetimin transfer tahtasını açamaması aslında ikinci yarıda nasıl sıkıntılar yaşayacağımızı işaret ediyordu. Nitekim insanlar yanılmadı. Yönetim belki elinden geleni yaptı. Fakat fazlasını yapması gerekiyordu. Sonuç olarak bir üst lige çıkamadık. Bu durumda yönetimin başarısız olduğunun göstergesidir.’ Dedi.      

AYNI HATALAR TEKRARLANMASIN

Geçen sezon başında da aynı sıkıntılar yaşanmıştı diyerek sözlerine devam eden Bayburt, ‘her sezon başı yöneticiler transferler konusunda çok geç kalıyor. Bu sebeple takımın oluşumu ve alışım süreci uzuyor. Bu sezonda artık mevcut yönetim veya gelecek olan başka yönetimin çok hızlı hareket etmesi gerekiyor. Adımların çok erken atılması gerekir. Geçmişten ders çıkarıp, aynı hataların daimi olarak tekrarlanmaması gerekiyor. Biz taraftarlar olarak yine üzerimize düşeni elbette ki yapacağız. Takımı iyi günde nasıl desteklediysek, kötü günlerinde de devamlı olarak desteklemeye devam edeceğiz.’ İfadelerini kullandı.