GÜNCEL Haber Girişi : 13 Ekim 2021 13:42

KAPALI ALANLARDA YASAK!!!

Erzurum’da kapalı otobüs duraklarında kendini bilmez kişiler, başkalarının sağlığını, huzurunu hiçe sayarak onları rahatsız edici şekilde sigara kullanıyor. Sigara yasağına rağmen bazı kapalı alanlarda halen daha inatla tütün mamulleri tüketilmeye devam ediliyor.

DURAKLARDA İÇMEYİN!!!

Sigara yasağı toplu kullanılan alanlarda çiğnenmeye devam ediliyor. Kafeler, kahvehaneler ve büyük alış veriş merkezlerinde tütün mamulleri tüketiliyor. Rahatsız olan insanların tepkisine ise haklı konumdaymış gibi tepkiler verilmesi anlamlandırılamıyor. Sabah işine yetişmek için, akşamları işten çıkıp evine gitmek isteyen ya da dışarıya herhangi bir sebepten dolayı çıkan Erzurumluların yoğun olarak kullandığı kapalı otobüs duraklarında yaşanan sigara yasağının alenen delinmesi sigara içmeyen yolcuları ve özellikle çocuklu aileleri çileden çıkartıyor. Otobüs duraklarında yasak levhalarının bulunmasına rağmen sigara içen birkaç sabırsız tiryaki nedeniyle bazı yolcular için yolculuk adeta zehir oluyor.

ÇÖZÜM BULUNSUN

Erzurum’da özellikle kapalı otobüs durakları kış aylarında ve soğuk yağışlı havalarda yoğun bir şekilde kullanılıyor. İnsanların yoğun şekilde kullandığı bu mekânlar, maalesef bazı kendini bilmezlerden dolayı sağlıklı ortamlar değiller. Sadece sigara içip başkalarını rahatsız etmekle kalmayan kendini bilmezler, oturak yerlerine ayakla basmak, kapalı otobüs durağının içini bir çöplük gibi kullanıyorlar. Vatandaş yetkililere seslenerek, artık bu duruma kesin bir çözüm bulunmasını istiyor.

TESPİT EDİLSİN

Gerekirse tüm duraklar kamera sistemi ile takip edilip, tespitlerle gerekli cezai işlem uygulanmalıdır diye konuşan vatandaşlar, ‘Sigara kullanılmaz yazıları var. Ayakkabılarınız ile oturacaklara basmayın işaretleri var. İnsanlar neden bu kadar sorumsuzluk yapıyor gerçekten anlam veremiyoruz. Durakların temizlikleri ve bakımları devamlı yapılıyor. Fakat kendini bilmez insanlar çok çirkin tavırlar takınıyorlar. Sigara içip, izmaritlerini de durakları içine atıyorlar. Artık öyle bir hal aldı ki, çekirdek yiyip kabuklarını sanki çöpe atıyormuş gibi yerlere atıyorlar. Yazık, gerekirse tüm duraklar kamera sistemi ile takip edilip, bu şahıslara gerekli cezai işlemlerin uygulanması gerekiyor. Başka türlü önüne geçilmeyecektir.’ Dediler.