SPOR Haber Girişi : 25 Mart 2021 13:00

KARTAL İLE YENİ SAYFA

Süper ligde zor günler geçiren Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Antalyaspor maçının ardından Teknik direktör Mesut Bakkal ile yollarını ayırmıştı. Yeni bir sayfa açmak isteyen Dadaşların yeni Hocası İsmail Kartal oldu.

TEŞEKKÜRLER 
ERZURUMSPOR!!!
Alınan kötü sonuçların sorumlusu olarak gösterilen ve takıma veda eden Mesut Bakkal duygusal bir mesaj yayınladı. Veda mesajında, ’14. Haftada bir maç fazla olmasına rağmen 9 puan ile son sırada bulunan Erzurumspor’da çalışma teklifini büyük bir ümit ve sevinçle kabul ettim. İyi başladık. Yönetim kurulumuzun takıma takviye edilmesi konusundaki taleplerimi ellerinden gelenin en iyisini yaparak bana iyi bir çalışma ortamı sunduğunu da belirtmek isterim. 6 haftada 12 puan kazandığımız sürecin sonrasında futbol talihsizlikleri bir türlü peşimizi bırakmadı. Bu sebeple son 6 haftada ancak 2 puan kazanabildik. Gol yollarında biraz becerikli, savunmada biraz dikkatli olabilseydik 8-10 puan daha fazla kazanmamız söz konusu olabilirdi. İyi oynamamıza rağmen sonuç alamadığımızı maçlar beni yeni bir karar almaya itti. Yönetimimizle yaptığımız görüşmeden sonra görevden ayrılmanın Erzurumspor’un ligde kalması adına iyi olabileceğine karar verdik. Kendime ve ekibime güvenmeme rağmen bu kararı düşünmeden aldım. Çünkü Erzurumspor’u çok seviyorum. İyi koşullarda çalışmamı sağlayan başkan ve yöneticilerime, ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan sporcularıma, kulüp çalışanlarına ve tribünde görmem kısmet olmayan Erzurumspor taraftarlarına teşekkürlerimi ve başarı dileklerimi sunuyorum. Herkesin hakkından hayırlısı.’ Teşekkür etti ve başarılar diledi.

DEVAM ETMEK GEREKİRDİ
İsmail kartal ile anlaşma sağlayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da taraftarlar, ‘Mesut hoca takımı çok kötü bir halde, hatta enkaz durumundayken aldı. Çokta iyi işler yaptığını gördük. Bir çok maçta şanssızlığımıza yenildik. Bir çok maçtada ileri uçtaki oyuncuların beceriksizliği nedeni ile puan kayıplarımız oldu. Ne değişecek bilmiyoruz ama Mesut hoca ile yola devam edilmesi gerekirdi.’ Dediler.

SAHİP ÇIKACAĞIZ
Başka Erzurumspor yok diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘Mesut hoca ile yollar ayrıldı. Yeni hocamıza başarılar diliyoruz. Umarız bu kan değişikliği takıma yarar ve başarı gelir. Başka Erzurumspor yok ve bizimde sahiplenmekten başka çaremiz yok. Biz taraftarlar olarak takımımızı alt liglerdede destekliyorduk. Sezon sonu ne olur bilemeyiz. Fakat olası bir küme düşme durumunda da sonuna kadar destek vereceğiz. Bizim sitemimiz ise türlü zorluklarla ve haksızlıklara rağmen çıktığımız süper ligden yönetim hataları ile tekrar küme düşmemizedir. Mesut hocamıza nasıl güvendiysek, şimdi ise İsmail hocamızada güveniyoruz. Önümüzde birbirinden zorlu maçlar var. Milli arayı iyi değerlendirip inşallah Konyaspor maçı ile yeni bir sayfa açarız.’ Dediler.HÜSEYİN ATALAY