SPOR Haber Girişi : 04 Temmuz 2022 17:16

KONGRE 10 TEMMUZ TARİHİNE ERTELENDİ

Yeni sezonda TFF 1. Ligde mücadele edecek olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da 3 Temmuz Pazar günü planlanan kongrede aday çıkmadığı ve çoğunluk sağlanamadığı için kongre 10 Temmuz Pazar gününe ertelendi.

YAZIKLAR OLSUN

Sahipsiz memleketimizin takımına da sahip çıkan olmadığını belirten taraftarlar ateş püskürdü. İyi günlerde takımın dibinden ayrılmıyorlar diye konuşan taraftarlar, ‘Erzurum’un ekmeğini yiyip kazançlarını katlayanların Pazar günü ne olursa olsun kongre için hazır bulunmaları gerekiyordu. Yazıklar olsun. Takımın iyi gittiği dönemlerde sırf reklam ve gösteri amaçlı dibinden ayrılmayanlar Pazar günü takımı yüz üstü bıraktılar. Hakkımızı helal etmiyoruz. Bu şehirden kazandıkları zehir zıkkım olsun. Dediler.

KENDİLERİNE YAKIŞANI YAPTILAR

Bu işin uzağı veya yakını olmaz diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘ülkemizde yaşayan onlarca belki yüzlerce Erzurumlu iş adamı var. Pazar günü neredeydiler. İşlerine geldiği zaman Erzurumluyuz diyorlar. Önemli olan bu zor dönemde bu şehrin yanında ve yakınında olmalarıdır. Hepsi kendine yakışanı yaptı. Elbette bu takım düştüğü yerden kalkacaktır. O vakit reklam peşinde koşan iş insanlarının boylarını göreceğiz. Pazar günü yine taraftarlar kongre salonuna gitti. Bu takımın varı yoğu taraftarıdır. Bu saatten sonra da hiçbir reklamcıyı takımın etrafında görmek istemiyoruz.’ Dediler.

KISA BİR SÜRE KALDI

Yaşanacak olan bu sıkıntıları tahmin edebiliyorduk diye konuşan taraftarlar, ‘liglerin başlamasına 1 aylık gibi kısa bir süre kaldı. Bizim takımda ise en ufak bir hareketlilik yok. Takım yüz üstü bırakılıp kaderine terk edildi. Oyuncular ile yollar ayrılıyor. Gitmek isteyen oyuncular var. Gelecek sezon için daha şimdiden kaygılarımız zirve yaptı. 10 Temmuzda elbette adımlar atılıp başkanlık için bir isim belirlenecektir. Sonrasında ise yine en büyük destek biz taraftarlardan gelecektir.’ Diyerek sözlerini tamamladılar.