SPOR Haber Girişi : 20 Haziran 2022 13:00

KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU

Bu sezon TFF 1. Ligde kaldığı yerden devam edecek olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da kongre tarihi belli oldu. Henüz bir başkan adayı olmaması taraftarı düşündürürken, kongre 3 Temmuz tarihinde yapılacak.  

AÇIKLAMA GELDİ

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da kongre tarihi belli oldu. Kulübün resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, ‘Kulübümüzün olağanüstü seçimli genel kurulu 3 Temmuz Pazar günü saat 16.00’da Necip Fazıl Kısakürek kültür merkezinde yapılacaktır.’ Denildi.

KARARLAR NEDEN GEÇ ALINIYOR

Liglerin başlamasına 2 aydan daha kısa bir süre var diye konuşan taraftarlar, ‘her yıl olduğu gibi bu yılda yine geç alınmış bir kongre kararı var. Mevcut başkan istifasını zaten sunmuştu. Erken bir karar alınarak kongre tarihi daha erken olmalıydı. Yeni gelecek olan yönetim hazırlıklarını tamamlamış olacak ki, böyle ileri bir tarihe atıldı. Artık geleceğe yönelik bir beklentimiz kalmadı. Bu kadar borç varken transfer tahtasının açılacağını sanmıyoruz. Bu durumda bizi tehlikeye atacaktır.’ Dediler.

ADAY YOK ATAMA YAPILIR

Henüz bir adayın olmaması yeni başkanın onursal başkan Mehmet Sekmen tarafından atanacağını düşünüyoruz diye konuşan taraftarlar, ‘bu kadar borç varken başka adayların olması zaten mümkün gözükmüyor. Zaten ne zaman ihtiyaç duyulsa ortadan kayboluyorlar. Erzurumlu iş adamları kayıplara karışmış. Kulübü kaderine terk ettiler. Onursal Başkan Mehmet Sekmen yine taşın altına elini koyuyor. Aday çıkacağını sanmıyoruz. Onursal başkan Mehmet Sekmen’in belirleyeceği bir isimle büyük ihtimalle yola devam edilecektir.’ Dediler.