GÜNCEL Düzenleme Tarihi : 03 Aralık 2020 12:14 Haber Girişi : 03 Aralık 2020 12:18

Körfez Belediyesi yaptı Bizim Belediyelerde yapsın

Körfez Belediye Meclisince, tüm partilerin ortak önergesi ile Covid -19 tedbirleri kapsamında kapatılan ve faaliyetleri kısıtlanan esnafa destek olmak adına 1000’er lira ayni yardım yapılması kararlaştırıldı.Bu haber Erzurum esnafını da harekete geçirdi. Maddi destek için belediyelerin harekete geçmelerini istediler.

ŞİMDİ ESNAFIN  YANINDA 
OLMA ZAMANI
Başkan Şener Söğüt'ün konuşmasının ardından gündem maddeleri tek tek oylandı. Oylanan gündem maddeleri dışında; mecliste bulunan tüm partilerin grup başkanlarının ortak önergesi ile Covid-19 tedbirleri kapsamında kapatılan ve faaliyetleri kısıtlanan esnafa destek olmak adına 1000'er lira ayni yardım yapılması kararlaştırıldı.
Başkan Şener Söğüt, "Hükümetimiz, salgınla mücadelede bazı tedbirlere ve kısıtlamalara gitti. Bizler de esnafımızın mağduriyetlerin kısmen de olsa giderilmesi adına bir defaya mahsus olmak üzere esnafa 1.000'er TL ile ayni yardım yapılması kararlaştırdık. Kapatılan veya kısıtlama getirilen iş yerlerine; kahvehane, kafe, restoran ve lokanta tarzı işletmelere bu desteği sunacağız. Tabi bu adımı Ticaret Odamız ve Esnaf Odamız ile görüşerek yapacağız. Bu ilk adımımız olacak. Sürece göre diğer adımlarımızı da atacağız. Körfez Belediyesi olarak esnafımızın, vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya ve süreci birlikte atlatma mücadelesini sürdüreceğiz" dedi.

BİZİM BELEDİYELER 
NEYİ BEKLİYOR
salgınla mücadelede bazı tedbirlere ve kısıtlamalara ile zor günler geçiren Erzurum esnafı bir nebze olsun rahatlamak için belediyelerden destek istiyor. Bir çok belediyenin esnafa yardım amacıyla meclis kararlarının alınmasıyla yardım kampanyası başladıklarını belirten Erzurum esnafı'Bizim belediyeler bize destek olsunlar.Okudğumuz kadarıyla bir çok belediye maddi destek sağlıyor esnafa maalesef bizim belediyeler kolonya maske yerine  kiramızıveya elektrik,suyumuzu yatırsalar iyi olmaz mı bu pandemi dönemimdebiraz olsun rahat bir nefes almamızı sağlar'diyerek dert yandılar.

HANGİ BELEDİYELER 
ESNAFIN YANINDA
Kahramanmaraş    Büyükşehir Belediye Başkanı    Hayrettin Güngör, “Esnafı mağdur edemeyiz” 
Aydın    Büyükşehir Belediye Başkanı    Özlem Çerçioğlu, “Bu zor dönemde esnafımızın yanındayız”     
Hatay    Büyükşehir Belediye Başkanı    Lütfü Savaş, “Sıkıntıda olan gelsin” dedi 
Kocaeli    Büyükşehir Belediye Başkanı    Tahir Büyükakın, “Can suyu olsun” dedi 
Gaziantep    Büyükşehir Belediye Başkanı    Fatma Şahin, “Varını veren utanmaz” dedi 
Ankara    Büyükşehir Belediye Başkanı    Mansur Yavaş, “Zor günler geçiriyoruz” dedi.
HABER FARUK ÖZKAN