GÜNCEL Haber Girişi : 11 Ocak 2022 11:53

KUMBARALARI KULLANIN

Ağır kış şartlarının yaşandığı Erzurum’da özellikle dar gelirli ailelerin yardıma muhtaç olduklarını unutmamak gerekiyor. Erzurum Büyükşehir Belediyesinin şehrin belirli yerlerine kurduğu kumbaraları kullanarak dar gelirli ailelere destek olabiliriz. 

ÇÖP VEYA SOKAKLARA BIRAKMAYIN

Kullanılmış elbiselerinizi veya ayakkabılarınızı çöplere veya sokakların belirli köşelerine değil de, Erzurum Büyükşehir Belediyesinin şehrin belirli yerlerine kurduğu elbise ve ayakkabı kumbaralarına bırakarak ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmek gerekiyor. Hemen hemen her sokak ve çöplerde gözümüze çarpıyor. Fakat sizin kullanmadığınız elbise ve ayakkabılar durumu iyi olmayan dar gelirli ailelerin yüzünü güldürmeye yetebilir.

NANKÖRLÜK EDİYORLAR

Çocukları kullanarak sokaklarda yardım isteyenlere inanmıyoruz diye konuşan Murat Duruk isimli vatandaş, ‘tespit yapmadan yardım yapmak istemiyoruz. İllaki nakit para vereceğiz diye bir kural yok. İnsanlar bazen nankörlük edebiliyor. Önceki gün evimize yardım istemek amaçlı gelen bir bayana eşim çocuk elbiseleri vermiş. Çocuğun elbiselerini akşam vaktinde evin birkaç metre uzağında yere atılmış şekilde buldum. Bu tür yardımları belediyemizin kumbaralarına bırakmamız gerektiğini anladık.’ Dedi

YARDIMLARDA BULUNUYORUZ

Elimizden geldiğince ekonomik sıkıntılar yaşayan dar gelirli ailelere yardımcı olmaya çalışıyoruz diyen Duruk, ‘Erzurum’da malum kış aylarında sıkıntılar 3-4 kat artıyor. Bizlerde elimizden geldiğince destek ve yardımlarda bulunmaya çalışıyoruz. Sorumluluk almamız gerekiyor. Sadece gıda ve nakit ile yetinmemek gerekiyor. Kullanılmış veya az giyilmiş elbiseleri Erzurum Büyükşehir Belediyesinin kurduğu kumbaralara bırakarak destek ve yardım edebiliriz.’ İfadelerini kullandı.