GÜNCEL Haber Girişi : 14 Nisan 2022 11:27

MANAV REYONLARI HAREKETLENDİ

Ramazan ayı ile birlikte manav reyonlarına hareketlilik geldi. Vatandaşlar fiyatların yüksekliğinden yakınırken, manavcı esnafı ise işlerinin Ramazan ayında daha hareketli olduğunu belirtti.

RAMAZAN BEREKETİ

Erzurum’da Ramazan hareketliliği yaşanıyor. İftar ve sahur sofralarını doldurmak ve renklendirmek isteyen vatandaş pazar alışverişini sürdürüyor. Son dönemlerde gelen zamlar nedeniyle işlerinin Ramazan ayından önce çok düşük olduğunu belirten manavcı esnafı Ramazan ayının bereketiyle geldiğini söyledi. İşlerinde ilk günden itibaren yoğunluk olduğunu ve günden güne iyiye gittiğini dile getiren manavcı esnafı esnaf, işlerinde bu kadar yoğunluk olmadığını ifade etti.   

DAHA İYİ OLACAK

Son dönemlerde gelen zamların vatandaşı zora soktuğunu belirten Bekir Göze isimli esnaf, ‘Ramazan ayı ile birlikte işlerimizde bayağı bir artış yaşandı. Ramazan ayı öncesinde bu kadar hareketlilik yoktu. Günü kurtaracak kadar satışlar yapabiliyorduk. Fakat rahmet ve bereket ayı ile birlikte şükür işlerimizde artış yaşıyoruz. Ramazan ayını çok daha iyi geçiriyoruz.’ İfadelerini kullandı.

HARCAMA YAPIYORUZ

Vatandaş ise halen daha her şeyin çok pahalı olduğunu belirterek, ‘Bütçemizi dengelemek adına hep kıstık. Bu yıl bir kilo soğan patates fiyatına bundan 5 yıl önce tüm sebze ihtiyaçlarımızı alıyorduk. Kemer sıka sıka bir hal olduk. Ramazan ayı geldi. Mecburi alış verişler yapmaktan geri durmuyoruz. Fakat bu bütçede illaki kısıtlıdır. Belirli bir süre sonra para suyunu çekince bizlerde alışverişlere ara vereceğiz.’ Diye konuştular.