SPOR Haber Girişi : 22 Haziran 2022 12:50

MERAKLI BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da kongre tarihi açıklandı. Fakat henüz net bir adayın olmaması kafalarda soru işaretleri bırakıyor. Adaylar konusunda ise taraftarların meraklı bekleyişi devam ediyor.

SESSİZCE BEKLEYİN

Mevcut başkan Ömer Düzgün’ün istifası sonrasında henüz bir adaylık açıklaması gelmedi. Erzurum’da birçok iş adamı var ve sessiz bekleyişlerine anlam veremediklerini söyleyen taraftarlar, ‘takımın şampiyonluklarında başarı mesajları yayınlayanlar, hep ön planda olanlar, destek gecelerinde sırf reklam amaçlı olarak programlara bağlanan iş adamları şimdi neden sessiz ve sakin bir şekilde bekliyorlar? Neden el birliği yapmıyorlar? Bu yükü neden sadece belediyenin omuzlarına bırakıyorlar? Eğer bu şehirde kazançlarına kazanç katıyorlarsa şehrin profesyonel tek takımına sahip çıkmaları gerekiyor.’ Dediler.

YAZIK OLUYOR

Şehrin değerlerine sahip çıkılmıyor diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘koskoca bir şehrin kaderiyle oynanıyor. İnsanlar işine geldiği zaman takımımız diyor. İşlerine gelmediği zaman ise belediyenin takımı diye sitem ediyorlar. Aslında farkına varamadıkları durum ise bu takım ne belediyenin nede şahıslarındır. Kişi ve şahıslara kızgınlıkla takımı yerden yere vuruyorlar. Fakat paraya sıra geldiği zaman ise belediye neden para vermiyor. Oysaki onursal başkan Mehmet Sekmen’in çabalarıyla bu takım bulunduğu konuma gelmiştir. O vakit asırlık çınarımız Erzurumspor’umuza zamanında sahip çıksaydılar. Yazık oluyor. Gelin iyi gününde destek olduğumuz takımımızı el birliği ile kötü gününde de ayağa kaldıralım.’ İfadelerini kullandılar.

HERKES SUS PUS

Kongre tarihide açıklandı ve henüz yine iş insanlarının hepsi sus pus bekliyor diye konuşan taraftarlar, ‘istifa eden Ömer başkanın ardından şehirde yaşayan veya şehir dışında o kadar iş insanı var ve hiç birinin ağzını bıçak açmıyor. Hadi gelsin de sahip çıksınlar. Bizler yıllarca bu şehrin ekmeğini yedik ve kimliklerimizde Erzurum yazıyor. Elimizi taşın altına sokalım desinler. Bırakın taşın altına ellerini sokmayı, Erzurumspor’un bu durumu akıllarına dahi gelmiyordur. Bu sebeple yeni gelecek olan yönetim kim olursa olsun güvenmek ve destek vermek zorundayız.’ İfadelerine yer verdiler.