GÜNCEL Haber Girişi : 12 Ekim 2021 12:11

MUTLU GEÇEN HAFTA SONU

Son haftalarda yağışlarla birlikte gelen soğuk havalar vatandaşları evlerine veya kapalı alanlara hapsetmişti. Hafta sonu ise havaların sıcak olması vatandaşları sokaklara döktü. Soğuk havalar nedeni ile uzun süre kapalı alanlarda kalan vatandaşlar, hafta sonu sıcak havanın tadını çıkardılar.

BİRAZ DAHA UZASIN

Hafta sonunu çok iyi geçirdik diye konuşan vatandaşlar, ‘Hafta sonunu çok iyi geçirdik. Yağmurlu havalarla gelen soğuklar özellikle çocukları evlere hapsetti. Kısıtlama dönemine dönmüş olduk. Fakat bu hafta sonunu sıcak havalar nedeni ile çok iyi geçirdik. Geçen yıl aralık ayına kadar havalar çok iyi gitmişti. Salgın nedeni ile çok zor günler geçirmiştik. Fakat kış aylarının geç gelmesi ile birlikte rahat bir nefes almıştık. Hem maddi olarak hem de manevi olarak geçen kışı çok iyi geçirdik. İnşallah bu yılda böyle gider. Sıcak havalar daha da uzasın isteriz.’ Dediler.

ERKEN GELDİ DİYORDUK

Yağmur yağışları ile birlikte gelen soğuk havalar kışın erken geleceğinin habercisiydi diyerek sözlerine devam eden vatandaşlar, ‘Yağmur yağışları çok fazla oldu. Erken gelen soğuklar bizleri tedirgin etmeye yetmişti. Alışverişlere erken çıktık. Evlere ve kapalı alanlara hapsolduk. Kış geldi dediğimiz anda hafta sonu havalar çok sıcak ve çok iyiydi. Tabi, bizlere çok sıcak gelen havalar bazı dışarıdan gelen vatandaşları yine rahatsız etti. Soğuk havalardan dolayı şikâyetçi oldular. Ama bizler alışkınız. Havalar azda olsa ısındığı zaman bizim için yeterli oluyor.’ dediler.

KIŞ VE KAR YAKIŞIYOR

Memleketimize beyaz gelinlik yakışıyor diye konuşan vatandaşlar, ‘Memleketimizin soğuk olmasından şikâyetçi oluyoruz. Fakat şehrimize kar ve kış yakışıyor. Her ne kadar da maddi ve manevi olarak birçok sıkıntıya girsek te bu gerçek asla değişmeyecek. Kış aylarının da ayrı bir güzelliği var. Hem kış sporları ile meşhur olan illerin başında gelen Erzurum’a gelen turistlerde şehrin ekonomisine canlılık katıyor. Her yönü ile çok güzel gelenek göreneklere sahip olan şehrimizde yaşamaktan mutluluk duyuyoruz.’ Dediler.