GÜNCEL Haber Girişi : 22 Haziran 2022 12:51

PİKNİK ALANLARI DOLDU TAŞTI

Geçtiğimiz hafta sonu itibariyle güneşli havalar kendisini göstermeye başlamıştı. Yağışların yurdu terk etmesiyle birlikte vatandaşlar kendilerini sokaklara bıraktılar. Özellikle okulların tatil olmasıyla birlikte hafta sonlarını aileleriyle birlikte iyi değerlendirmek isteyen vatandaşlar, piknik alanlarını doldurup taşırdı.

ABDURAHMAN GAZİ TÜRBESİNE YOĞUN İLGİ

Hafta sonu özellikle hem türbe ziyaretinde bulunan vatandaşlar, hem de aileleriyle birlikte pikniklerini yapıyorlar. Palandöken dağının eteklerinde yer alan Abdurrahman Gazi Türbesi, hem Erzurumlular hem de şehre misafir olarak gelen ziyaretçilerin ziyaret ettikleri ilk durak oluyor. Türbe ziyaretlerinin yanı sıra mesire alanlarında vatandaşlar pikniklerini yaparak güzel zaman geçiriyorlar. Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin son yıllarda yaptığı çalışmalarla çok daha güzel bir görünüme sahip oldu. Ayrıca Erzurum Büyükşehir belediyesi, Divan-ı Gazi, sosyal tesisiyle vatandaşlara hizmet veriyor.

KEYFİNİ ÇIKARIYORUZ

Okulların tatil olmasıyla birlikte aileleriyle birlikte güzel zaman geçirmek amacıyla piknik alanlarına akın eden vatandaşların ilk durağı Abdurrahman Gazi Türbesi oldu. Türbe ziyaretlerini gerçekleştiren vatandaşlar mesire alanlarda ise pikniklerini yapıyorlar. Sıcak havanın iyi geldiğini belirten Mehmet Seçer isimli vatandaş, ‘son iki yılı salgının gölgesinde geçirmiştik. Sosyal aktivitelere ara verilmişti. Sonrasında ise kış ayları ve yağışlı havalar derken nihayetinde güneşli havalar kendisini göstermeye başladı. İş stresinden uzaklaşmak adına çocuklarımızla birlikte önce türbe ziyaretimizi gerçekleştirdik. Ardından ise sıcak hava eşliğinde piknik keyfi yapıyoruz.’ Dedi.

ÇOCUKLARA İYİ GELDİ

Uzun bir eğitim sürecinin ardından yaz tatiline girildi diyerek sözlerine devam eden Seçer, ‘salgın döneminde gelen kısıtlamalardan en çok çocuklar etkilenmişti. Eğitimlerini dahi evlerde görüyorlardı. Salgın dönemini geride bırakmıştık. Sonrasında ise kış ayları ve yağışlar nedeniyle daimi olarak evlerde kalan çocuklar artık çok sıkılmıştı. Okulların tatil olmasıyla birlikte yeni planlar yapmaya başladık. Özellikle hafta sonları farklı sosyal aktivitelerle çocuklarımızı mutlu etmeye çalışıyoruz.’ İfadelerine yer verdi.