Genel Haber Girişi : 07 Kasım 2020 13:18

PİYASALAR DURGUN

Uzmanlar federasyonu Erzurum il başkanı ve Destek Gayrimenkul işletme sahibi Nesip Dal, emlak sektörü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Piyasaların durgunluğundan yakınan Dal, Covid-19 salgını İnşaat ve emlak sektörüne sıkıntılı günler yaşattığını belirtt

Uzmanlar federasyonu Erzurum il başkanı ve Destek Gayrimenkul işletme sahibi Nesip Dal, emlak sektörü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Piyasaların durgunluğundan yakınan Dal, Covid-19 salgını İnşaat ve emlak sektörüne sıkıntılı günler yaşattığını belirtti.

DOLARA BAĞLI
Emlak ve İnşaat sektörü ile alakalı olarak sıkıntılarını dile getiren Nesip Dal, ‘Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ülkemizede ağır hasarlar verdi. Özellikle Emlak ve inşaat sektörü sancılı günler geçiriyor. Piyasaların bozulması ile oluşan fiyat artışı düşük gelirli kesimde ev almak isteyen vatandaşı derinden etkiledi. İnşaat malzemelerinin dolara bağlı olarak alınması maliyeti yükseltiyor. Yükselen maaliyetler sebebi ile müteahhitlerde daire fiyatlarını yükseğe çekmek durumunda kalıyor.’ Dedi.

TEMMENİMİZ SALGININ BİTMESİ
Salgının bitmesi ile beraber işlerin açılacağını belirten Dal, ‘Covid-19 belası bir an önce biterse sektörde normale dönecektir. İnşaat sektörü ülke ekonomisinin % 40’ını karşılamaktadır. Ayrıca sezonluk olduğu içinde yetişmeme durumu oluyor. Temennimiz ilk öncelikle pandeminin bitmesi yönündedir. Sonrası zaten kendiliğinden gelecektir. Devletimiz zaten elinden geleni yapıyor. Sadece bizim bulunduğumuz sektör değil, tüm iş sektörleri pandeminin bitmesi ile birlikte derin bir nefes alacaktır.’ Diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.