GÜNCEL Haber Girişi : 13 Mayıs 2022 13:26

RAHMETLE ANIYORUZ ‘CANISI’

Bir birinden anlamlı beste ve şarkılarıyla müzik piyasasını damga vuran Erzurumlu halk ozanı İbrahim Erkal, 11 Mayıs 2017 yılında 52 yaşında hayata gözlerini yummuş ve tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu.  

UNUTMADIK MESAJI

Erzurumlu halk ozanı İbrahim Erkal, evinin otoparkında tansiyonunun düşmesi sonucu dengesini kaybedip kafasını yere vurarak beyin kanaması geçirmiş, yoğun bakımda 29 gün tedavi gören İbrahim Erkal, 11 Mayıs 2017'de hayatını kaybetmişti. Her yıl 11 Mayıs tarihinde olduğu gibi bu yılda hem hemşerileri hem de sanat camiası tarafından unutulmadı ve yâd edildi.

KALBİMİZDE YAŞIYOR

Bir birinden anlamlı şarkılarıyla kalbimize dokunan halk ozanımız İbrahim Erkal’ı rahmetle anıyoruz diye konuşan Fırat Ardahanlı isimli vatandaş, ‘bizler rahmetli halk ozanımız İbrahim Erkal’ın şarkıları ve türküleriyle büyüdük. Bir birinden anlamlı şarkılarıyla kalbimize ve gönlümüze dokundu. Bizlerde halk ozanımız İbrahim Erkal’ı kalbimizde yaşatıyoruz. Sadece biz Erzurumluların değil, ülkemizde yaşayan herkesin çok sevdiği ve değer verdiği bir sanat insanı erken yaşta aramızdan ayrılmış ve tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu. Her yıl 11 Mayıs tarihinde sanat camiasında İbrahim Erkal yası tutuluyor.’ Dedi.   

KIYMETLERİNİ BİLELİM

Genel olarak değerlerimizin kıymetini kaybettikten sonra anlıyoruz diyerek sözlerine devam eden Ardahanlı, ‘birbirinden kıymetli sanatçılarımızı kaybettik. Fakat hemşerimiz halk ozanımız İbrahim Erkal’ı kaybetmek bizleri derinden yaralamıştı. Her yıl 11 Mayıs tarihinde yâd ediyoruz. Keşke hayatta ve sağlıklıyken de kıymetini bilmiş olsaydık. Birçok sanatçımız hayattayken ismi dahi anılmıyordu. Fakat kaybettikten sonra kıymete biniyor. Vefa borcumuzu kaybetmeden önce ödeyelim. Kaybettikten sonra ne kadar ansak ta bir kıymeti olmuyor.’ İfadelerini kullandı.