SPOR Haber Girişi : 11 Ocak 2022 11:56

RAKİPLERİNİ SEVİNDİRDİ

TFF 1. Ligde mücadele eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, hafta sonu kendi sahasında oynadığı Menemenspor maçında 2 puan bırakarak rakiplerini sevindirdi. Dadaşlar gelecek hafta Bursaspor’un konuğu olacak.  

YOL UZUN AMA!!!

Zirve mücadelesinden kopmak istemiyorsak bu tür maçlardan mutlaka 3 puan alınması gerekiyor diye konuşan taraftarlar, ‘İlk yarıda oynanan harika oyun galibiyeti getirmeye yetecekti. Fakat bulduğumuz net gol pozisyonlarını yine cömertçe harcamayı başardık. Yol çok uzun fakat bu tür net 3 puan alınması gereken maçlarda beraberlik dahi yetmez. Sezonun ilk yarısının son haftalarında özellikle deplasman maçlarında çok puanlar bıraktık. Hadi deplasman maçlarını anlıyoruz. Fakat iç saha maçlarında bu tür kolay müsabakalarda kolay puan kaybına kimsenin tahammülü kalmadı.’ Dediler.

FARKLI KAZANARIZ DEDİK

Müsabakaya takımımız çok iyi başladı. Fakat gelenek devam etti diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘Rakip dahi ilk yarıda oynanan güzel oyunun karşısında beraberliği dahi kabullenmişken ikinci yarıya berbat bir başlangıç yapan takımımız, rakibin özgüvenini yerine getirdi. Rakibimiz kaçırdığı gollerin ardından nihayetinden basit savunma hatası nedeni ile kalemizde golü gördük. Yediğimiz golün ardından biz baskı kurup maçı koparmamız gerekirken ne yaptığını bilmeyen ve kopuk bir oyunla maalesef 1 puana razı olduk. Nihayetinde ise farklı kazanacağımız bir müsabakadan 1 puanı anca koparabildik.’ Dediler.

DESTEK İÇİN MÜCADELE ŞART

Her hafta aynı nakaratı tekrarlayarak destek isteniyor diye konuşan taraftarlar, ‘sezon başından buyana takımımızı iç saha maçlarında yalnız bırakmıyoruz. Fakat bizim desteğimiz ve mücadelemiz yetersiz kalıyor. Sahada 4-5 oyuncu haricinde canla başla mücadele eden oyuncuları göremiyoruz. Taraftardan destek beklemek için öncelikle sahada canını dişine takıp, bir Emircan, bir Orhan ve bir Mustafa yumlu gibi mücadele edeceksin. Ruh gibi sahada gezinen oyunculara tahammülümüz artık kalmadı.’ dediler.