GÜNCEL Haber Girişi : 08 Ocak 2022 13:41

SALGIN TEKRAR BAŞA SARDI

Dünya genelinde vaka sayıları artışa geçti. Ülkemizde de salgınla mücadele sürüyor. Fakat Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları ülke genelinde de vaka sayılarının artışta olduğunu gösterdi.

UZAK DURUN

Vaka sayıları dünyanın pek çok bölgesinde yeniden artışa geçti. Uzmanlar 'mutlaka aşı olun' ve 'maske takmaya devam edin' uyarısında bulunuyor. Uzmanlar, Grip ve diğer kış virüslerinin, kış aylarında günde binden fazla insana bulaştığını belirtiliyor. İnsanlar kendilerini iyi hissetmedikleri an iş yerlerinden, kapalı ortamlardan ve okullardan uzak durmaları gerektiğine ve ilk olarak hastane veya sağlık kuruluşlarına başvuru yapmaları gerektiğine vurgu yapıyorlar.

TEDBİRLİ OLMAK GEREK

Yetkililer ve uzmanların uyarıları kulak ardı edilmesin diye konuşan vatandaşlar, ‘Son dönemlerde artan vaka sayıları korkutuyor. Sağlık bakanımızın açıklamaları vatandaşları tedirgin etmekle birlikte tedbirler alınmasını sağladı. Kulak ardı etmemek gerek. Özellikle kapalı alanlardan uzak durmaya çalışıyoruz.’ Dediler.

FUTBOL DÜNYASI ÇALKALANIYOR

Kulüpler pozitif vakalarını bir bir açıklamaya başladılar diye konuşan vatandaşlar, ‘tüm ülkelerde özellikle futbol takımları bir bir açıklama yapmaya başladılar. Ülkemizde de yine aynı şekilde futbol takımları pozitif vaka sayılarını açıklamaya başladılar. Hal böyle olunca insanları artık daha fazla korku sardı. Salgın geri geldi.’ İfadelerini kullandılar.