GÜNCEL Haber Girişi : 23 Kasım 2021 14:36

SALGIN VAR HABERİMİZ YOK

Korona virüs salgını ile mücadele tüm hızı ile devam ederken hastanelerde test veren hastaların sayısı bir hayli yüksek oluyor. Soğuk havalarla birlikte çeşitli şikâyetlerle hastanelerin yolu tutuluyor. Erzurum şehir hastanesinde de büyük yoğunluk var.

UYARILAR KULAK ARDI EDİLİYOR

Yetkililerin uyarılarına kulak verilmiyor diye konuşan Sait Can isimli vatandaş, ‘İnsanları anlamakta artık güçlük çekiyoruz. Yetkililerin aşı, sosyal mesafe ve maske uyarılarına kulak asılmıyor. Hastaneler tıklım tıklım doluyor. Kendileri hasta olmayan bazı sorumsuzlar sanki tamamen korunaklı ve hiç hasta olmayacakmış gibi davranıyorlar. Neticesinde ise hem kendilerine hem de çevresindeki insanlara zarar verebiliyorlar. Salgını hayatımızdan henüz tamamen çıkarmadık. Öncelik hastaneleri bir gidip görmek gerekiyor.’ Diyerek tepki gösterdi.

KISITLAMA GELMELİ

Günlük olarak hayatını kaybeden vatandaşların sayısı 200 lerin altına düşmüyor diyerek sözlerine devam eden Can, ‘kısıtlamalar geri gelmesin diyoruz. Fakat tedbirlerimizi almıyoruz. Alış veriş merkezleri tıklım tıklım insanlar ne sosyal mesafe nede maske kuralına riayet ediyor. Düğünler de keza yine aynı şekilde tedbirsizlikten dolayı kalabalık ortamlarda yapılıyor. Cenazesi olan aileler uyarılara kulak asmıyor. Bu şekilde mi salgının önüne geçeceğiz. Kısıtlamalar tekrar geri gelmediği takdirde aynı sıkıntıları yaşamak zorunda kalacağız.’ Dedi.

AŞI ZORUNLU OLMALI

Aşılamalara tepkili olan vatandaşlarımızın olduğunu biliyoruz diye konuşan Can, ‘Aşılamalara tepki gösteriyoruz. Fakat tedbirde almıyoruz. Ben hasta olmadım. Aşıya güvenmiyorum diyen vatandaşlar tedbirsiz bir şekilde maske ve mesafe kuralına da riayet etmiyor. Kendinizi düşünmüyorsanız karşınızdaki insanlara saygınız olsun. Bu şekilde davranarak bizlerin sağlığını riske atıyorlar.’ İfadelerini kullandılar.