GÜNCEL Haber Girişi : 13 Eylül 2021 13:01

ŞEHİR ÖZÜNE DÖNDÜ!!!

Korona virüs salgını ile mücadele tüm hızı ile sürüyor. Erzurum içinde müjdeli haber İl Sağlık müdürü Gürsel Bedir’den geldi. Uzun süre kırmızı kategoride kalan Erzurum, artık mavi risk grubunda yer alıyor.

BEDİR’DEN AÇIKLAMA

Aşılamalarla birlikte Erzurum’unda artık mavi risk kategorisine geçtiğini belirten Erzurum İl Sağlık müdürü Gürsel Bedir yaptığı açıklamada, ‘ %75’in üzerine çıkan ilk doz aşı oranımızla Covid-19’a karşı mavi risk grubundaki iller arasına katıldık. Bu vesileyle; Erzurum'un dört bir yanında her bir hayata dokunan kıymetli mesai arkadaşlarım, vefakar cefakar sağlık çalışanı kardeşlerim hepinizi muhabbetle selamlayıp şükranlarımı sunuyorum.’ Sözlerine yer verdi.

ŞÜKÜRLER OLSUN

Kısıtlamaların kaldırılması ile derin bir nefes aldık diye konuşan Emre Erbay isimli vatandaş, ‘Salgın nedeni ile bir çok iş sektörü büyük maddi yıkımlar yaşadı. Vatandaşlarımız tedbiri elden bırakmadı ve aşılamalara yoğun ilgi oldu. Artık esnafta vatandaşta rahat bir nefes aldı. Şükürler olsun şehrimiz özüne döndü. Bize yakışanda buydu. Artık salgın tamamen bitene kadar daha tedbirli davranarak Covid-19’u tamamen hayatımızdan silip atmamız gerekiyor. son 2 senedir yaşamadığımız sıkıntı kalmadı. Hem maddi olarak hemde manevi olarak büyük çöküş yaşadık.’ Diyerek sözlerini tamamladı.

SONSUZ TEŞEKKÜRLER

Sağlık çalışanlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz diyerek sözlerine devam eden Erbay, ‘Gecesini gündüzüne katan, sokak sokak, mahalle mahalle dolaşarak, anonslar yaparak vatandaşa devamlı olarak aşı çağrılarında bulunan tüm sağlık çalışanlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Onların hakkı gerçekten ödenmez. Salgının başından buyana özverili çalışmaları ile biz vatandaşların sağlığı için kendi sağlıklarından oldular. Allah yardımcıları olsun.’ ifadelerini kullandı.