SPOR Haber Girişi : 12 Mayıs 2022 12:19

ŞEHİR ŞAMPİYONLUK HAVASINA GİRDİ

TFF 1. Ligin 37. Haftasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Cumartesi günü Kazım Karabekir stadyumunda Keçiörengücü’nü konuk edecek. Taraftarlar ise Play off müsabakaları öncesinde şampiyonluk şarkıları söylemeye başladı.

ŞEHRİ MAVİ-BEYAZA BOYAYALIM

Cumartesi günü sahamızda oynayacağımız Keçiörengücü maçında takımımıza destek olacağız diye konuşan taraftarlar, ‘Play off müsabakalarında genel olarak şans bizden yana olur. Fakat son birkaç sezondur hem hakemlerin hem de şanssızlığımızın kurbanı oluyoruz. Hafta sonu oynanacak olan Keçiörengücü maçında takımımızı stadyumda destekleyeceğiz. Şampiyonluk yürüyüşümüz başladı. Eski günlere dönüş yapmak için el birliği yapmalıyız. Cumartesi günü şampiyonluk yolunda takımımızı yalnız bırakmayalım ve şehrimizi mavi-beyaza boyayalım.’ Dediler.

SORUMLULUK ALINSIN

Şampiyonluk yolunda artık geriye final müsabakaları kaldı diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘şehrin tüm dinamikleri taşın altına elini sokmalıdır. Sivil toplum kuruluşları, iş adamları, şehrin önde gelenleri, ilçe belediyeler ve biz taraftarlar olarak yine o şampiyonluk havasına birlikte girmeliyiz. Küme düşen takımların taraftarları stadyumları tıklım tıklım doldururken, biz takımımızın şampiyonluk yürüyüşünde 3-5 bin taraftarla stadyuma gidiyoruz. Küskünlük ve dargınlıkları artık belirli bir süre kenara bırakın. Tüm Erzurumlular bu süreçte sorumluluk almalıdır.’ Dediler.

GALİBİYET İÇİN DEĞİL

Özellikle sosyal medya üzerinden birçok gönül veren hafta sonu alınan Gençlerbirliği müsabakasında alınan yenilgiden ötürü tepki gösteriyor diye konuşan taraftarlar, ‘kalan 3 müsabakada da hocanın yedek ağırlıklı kadroyla sahaya çıkması gayet doğaldır. Zaten Play offları garantilemişiz. Oyuncuların kart ve sakatlıklarına karşı bir tedbirdir. Play Off müsabakalarına eksiksiz gitmeliyiz. Hafta sonu ise Keçiörengücü müsabakasına galibiyet odaklı gitmemeliyiz. Takımımıza Play Off müsabakaları öncesinde destekleyerek moral vermeliyiz. Stadyumun kalabalık ve desteğini gören oyuncularımızda yüreklerini elbette ki sahaya koyacaklardır.’ İfadelerini kullandılar.