GÜNCEL Düzenleme Tarihi : 04 Aralık 2020 10:54 Haber Girişi : 04 Aralık 2020 10:58

Şehirdeki vaka sayısı ürkütüyor

Bir ay öncesine kadar vaka sayılarının düşüşe geçtiği Erzurum’da şimdi vaka sayıları yine baş gösterdi. Vaka sayıları yarı yarıya artış gösterdi ve hastanelerdeki hasta sayısı yükseldi. 

VİRÜS KASIP KAVURUYOR
Mart ayında Türkiye’de başlayan koronavirüs salgınında Erzurum kendini korumayı başarmış ve yükselen vaka sayıları gibi endişeler yaşanmamıştı. Taa ki Ağustos ayına kadar. Erzurum’da başlayan vaka artışları Ekim ayı sonuna kadar sürmüştü. Hızlı yükselen vaka artış sayıları, pik yapmış hastaneler dolmuştu. Öyle ki hastane önünde test kuyrukları oluşuyordu. Pik yapan vaka sayısı, daha sonradan düşüşe geçti ve “şehir temiz” diye sevindirdi. Şimdilerde Türkiye’nin bir çok ilinde artış gösteren vaka sayıları Erzurum’u da kasıp kavuruyor. 

YARI YARIYA ARTIŞ…
Yarı yarıya artış gösteren vaka sayıları yüzünden yine hastaneler doldu. Yine test kuyrukları oluştu. Havaların soğuması da buna etki gösterdi. Türkiye’de baş gösteren korona illeti şimdilerde şehri kasıp kavuruyor. Geçtiğimiz aylarda artış gösteren vaka sayıları, ekim ayında kontrol altına alınmış ve düşüşe geçmişti. Yarı yarıya arttığı varsayılan vakalarda tahminen günlük 500 ün altına düşmeyen pozitiflik durumu söz konusu. Şehirde hemen hemen herkesin işyerinde, herkesin apartmanında veya akraba yakınlarında mutlaka bir pozitif vakanın görülmemesi neredeyse imkansız. 
YÜKSEL ADIYAMAN