SPOR Haber Girişi : 04 Haziran 2022 17:28

SESSİZLİK HÂKİM!

Play off müsabakaları öncesinde şampiyonluk havasına giren şehirde, kaybedilen tur sonrasında sessizlik hâkim oldu. Ayrıca hem PFDK’ya hem de sahaya yabancı madde atan kesime taraftarlardan tepki yağdı. 

HAYALLERİMİZ SUYA DÜŞTÜ

Play off müsabakalarında İstanbulspor’u eleriz gözüyle bakıyorduk diye konuşan taraftarlar, ‘ligin bitimine 3 hafta kala Play off müsabakalarını garantilemiştik. Şehrimiz şampiyonluk havasına girmişti. Rakip İstanbulspor olunca bu sevincimiz ikiye katlandı. Eyüpspor veya Bandırmaspor daha zorlu rakiplerdi. Fakat daha ilk maçta hayallerimiz suya düştü. İkinci maça umutlu gittik. Fakat galip gelmemize rağmen tur biletini alamadık.’ Dediler.

TARAFTAR DEĞİLLER

Sahaya yabancı maddelerini atan kesimin kulübe zarar vermekten başka bir şey yapmadığını belirten taraftarlar, ‘İnsanların evlerinde canı sıkılıyor. Belki de futbolla alakası olmayan insanlardır. Başarılı olunca nasıl destek veriyorsak, başarısızlıkta da kızgın veya küskün olabiliriz fakat bu kadar tepkiye gerek duyulmamalıdır. Başka Erzurumspor yok. Profesyonel liglerde şehrimizi temsil eden tek takımımız var. Bizimde destek vermekten başka çaremiz yok. Nasıl ki en alt liglerde destek verdiysek, nasıl ki süper lige çıktığında desteğimizi esirgemediysek şimdide kötü günlerde takımımızın yanında olmamız gerekiyor.’ Dediler.

HELAL ETMİYORUZ    

Takımdan ayrılan bazı oyunculara tepkiyi ihmal etmeyen taraftarlar, ‘birçok oyuncu takımdan ayrılacak. Birkaç isim gitti. Sahada canını dişine takıp, para için değil de, bizler için mücadele eden oyuncularımız haricinde hiçbirine hakkımızı helal etmiyoruz. Sezon boyunca türlü bahanelerle puan kayıplarına neden oldular. Zaten Erkan hoca canlı yayında gerekeni söylemişti. Yönetiminde çok hataları oldu. Fakat her türlü alacaklarını kulüpten alabilirlerdi. Bir şehrin hayalleriyle oynadılar. Gelecekle alakalı herkes sessizliğini koruyor. Bekleyip neler olacağını göreceğiz.’ İfadelerini kullandılar.