GÜNCEL Haber Girişi : 13 Ocak 2021 15:00

SICAK HAVALAR MEMNUN ETTİ

Ağır kış şartlarının yaşandığı Erzurum’da vatandaşlar son yılların en sıcak ve en rahat kış mevsimini geçiriyor. Dün yağan yağmur vatandaşı şaşırttı. Sıcak havalar vatandaşı bir hayli memnun etti.

ŞAŞIRTIYOR
Pandemi süreci ile başlayan sıkıntılar, özellikle kış mevsiminde vatandaşı kara kara düşündürüyordu. Düşünülenin aksine Erzurum son yılların en sıcak kış mevsimini yaşıyor. Muhammet çetindere isimli vatandaş, ‘Erzurum bizi şaşırtmaya devam ediyor. Şehrimizde pandemi nedeni ile yaz aylarını çok sıkıntılı geçirdik. Erzurum’un kış aylarını dışardaki vatandaş bilemez. Burada ikamet edip, bu memleketin sıkıntısını çeken vatandaşlar iyi bilir. Erzurum’da kış aylarında bırakın yağmur yağmasını, hele hele Aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarında 1 buçuk veya 2 metreye yakın kar yağardı. Tabi bu durum hiç hayrı alamet değil ama bizlerde şaşkınız.’ Dedi.

BÖYLE DEVAM ETSİN
Yaşadığımız bu sıkıntılı pandemi sürecinde kış mevsiminin bu kadar rahat ve iyi geçmesi bizleri memnun etti diyen Çetindere, ‘İnşallah havalar bu şekilde devam eder. Gerçi Ocak ayını ortaladık. Şubat ve mart aylarıda bu ay gibi rahat geçerse daha iyi olacak. Taksi şoförüyüm ve bu durum bizim işlerimizede yansıyor. Kış tedbirlerimizi aldık. Lakin araç sahipleri kış aylarında özellikle Erzurum’da binbir zorluk çekiyor. Mevsim kış ama çok rahat geçiyor. Hem maddi hemde manevi olarak sıkıntı çekmiyoruz. Allah bir yandan dert veriyor ise diğer yandanda derman veriyor. Pandemi nedeni ile bir çok sıkıntı yaşadık ve halen daha yaşamayada devam ediyoruz. Kış mevsiminde ne yapacağız diye düşünüyorduk. Ama havaların sıcaklığı bizleri rahatlattı.’ Dedi.

TEDBİRLİ OLMAK GEREK
Erzurum’da ocak ayında yağmurda gördük diye sözlerine devam eden Çetindere, ‘Gözlerimle görüp, anı yaşamasam yalandır ve mümkün değildir derdim. Lakin dün Erzurum’a Ocak ayının ortasında yağmur yağdı. Fakat bu durum vatandaşlarımızı yanıltmasın. Özellikle araç şoförleri gerekli tedbirleri elden bırakmasınlar. Burası Erzurum ve ne zaman kar yağışı olacağı veya ne zaman ne olacağı belli olmaz. Rabbim bu günlerimiz aratmasın. Bakalım daha neler göreceğiz.’ Diyerek sözlerini tamamladı.
SAVAŞ UÇAR