GÜNCEL Haber Girişi : 17 Şubat 2021 02:57

SICAK HAVALAR SEVİNDİRDİ

Ağır kış şartlarının yaşandığı Erzurum’da şubat ayının ortaları olmasına rağmen havaların sıcaklığı vatandaşı sevindirdi. Kış aylarında hem maddi hemde manevi olarak bir çok sıkıntı yaşadıklarını belirten vatandaşlar, sıcak havalardan dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.

MUTLU ETTİ
Önceki yıllarda özellikle şubat aylarında bu kadar sıcak havaların olmadığını belirten Ahmet Küçükgül isimli vatandaş, ‘Kış aylarında böyle sıcaklık görmemiştik. Erzurum’da zaten mümkün değildi. Hatta bırakın senenin son aylarını mayıs ayının ortalarına kadar kar kolay kolay kalkmazdı. Şükürler olsun bizlerde kış aylarında sıcak hava ile tanışmış olduk. Pandemi süreci tüm insanlığı perişan etti. Bizlerde kış aylarında nasıl sıkıntılar yaşayacağımızı bilmiyorduk. Fakat düşündüğümüzün aksine kar yağışı geç oldu ve şubat ayının ortalarında olmamıza rağmen havaların bu kadar sıcak olmasıda ister istemez mutlu ediyor.’ Dedi.

MÜMKÜN DEĞİLDİ
Şubat aylarında bu kadar sıcaklık mümkün değildi diyerek sözlerine devam eden Küçükgül, ‘Maddi olarakta bütçeden kısıyoruz. Oturduğumuz ev sobalı ve gün boyu yakmak zorunda kalıyoruz. Fakat havaların sıcaklığından dolayı günde 2 poşet kömürle idare edebiliyoruz. Evlerimizde sıcak oluyor. normal şartlarda günlük 1 buçuk torba kömür yakarken, şuanda yarım torba kömür ile idare edebiliyoruz. İnşallah böyle devam eder. Pandemi süreci bir çok sıkıntıyı beraberinde getirdi. Özellikle maddi olarak bir çok sıkıntı yaşadık. Zor bir süreç Allah yardımcımız olsun.’ Dedi.

ÇAY KEYFİ
Sıcak havanın tadını iş yerinin önünde semaver yakarak çıkaran Miraç Keskin isimli esnaf ise, ‘Şubat ayının ortasındayız. Erzurum’da havaların bu kadar sıcak olması özelliklede kış aylarında olduğumuzu varsayarsak mümkün değildi. Bizlerde kar yağışı ile birlikte kaldırdığımız semaverleri tekrardan çıkardık. Belki birkaç güne kar yağışı olacak. Lakin bu sıcak havaları fırsat bilerek, çay keyfi ile değerlendirdik. Havaların bu şekilde gitmesi bizlerin içinde iyi olur. Vatandaşın sokağa çıkmasını istiyoruz. Pandemi dönemi ve çok sıkıntılar çekiyoruz. Esnaf olarak bu zorlu süreci nasıl atlatacağız bilmiyoruz. En azından havaların sıcaklığı ile çay keyfimiz yarım kalmıyor.’ Diyerek sözlerini tamamladı
.HÜSEYİN ATALAY