SPOR Haber Girişi : 14 Eylül 2021 12:00

SKANDAL KARARLARA TEPKİ

Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile Manisa Futbol kulübü arasında oynanan müsabakanın orta hakemi Onur Özütoprak’a tepkiler sürüyor. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da Teknik Direktör Erkan Sözeri’den açıklama geldi.

BUNU KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

Hakem kararları ile alakalı olarak açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da teknik Direktör Erkan Sözeri, ‘İlk başta sahaya girince hakem uyardı ama ‘ciddi bir sakatlık avar’ deyince ‘tamam hocam girebilirsiniz’ dedi. İzin alarak sahaya girdim. Manisa’lı futbolcu Erhan Kara, koşarak geldi ve ‘kalk ne vakit geçiriyorsun, hocam bunu alın dışarı.’ Diye konuşunca bende babacan şekilde konuştuğum için ‘Oğlum bak adam neredeyse ölüyor, durumu belirsiz, terbiyesizlik yapma aynı şey sanada olsa oyunu durdururuz.’ Dedim. Benim dediklerim sadece onlardı ama direkt kırmızı kart göstererek beni oyundan attı. Ben hakeme veya rakibe asla hakaret, küfür etmem.bugüne kadar bu yaşanmamış bir şey. Hakem direkt kırmızı kart vererek gönderdi beni. Bunu kabul etmemiz mümkün değil.’ Dedi.      

ERZURUMSPOR SAHİPSİZ DEĞİLDİR

Fiili bir hareketim bile yok diyerek sözlerine devam eden Teknik direktör Erkan Sözeri, ‘Türk futbolu bu hakemlerin bu yorum ve davranışlarıyla bir adım ilerleyemez. Kamuoyunda da hoca hakaret küfür etti diye bir algı oluştu. Ama asla öyle bir şey yok. Olay bunlardan ibaret ne eksik ne fazla. Futbolcuya dediğim, sende aynı durumda olsan yine durdururuz. Ne rakibe küfür nede hakaret var. Müdahale görürsen sarı kart verirsin. Kırmızı karta anlam veremiyoruz. Erzurumspor sahipsiz değildir. Çok büyük sıkıntılarla bir takım kurduk. Bu kadar basit olmamalı. Lütfen hakemler dikkatli olsunlar. Bir hafta boyunca emek verdik, çalıştık. Ama sen bu kadar kolay bir şekilde beni atıyorsun.’ Dedi.

ES GEÇTİ

Hakemin yanlı tutumlarınada değinen Teknik direktör Sözeri, ‘Bir hakemin herkesi sahada tutması lazım ki, tuttu. Rakibin kırmızı kartını ve penaltılarımızı es geçti. Biz bunlardanda bahsetmiyoruz. Ama herşeye rağmen biz kazandık. Bir teknik adam oyundan bu kadar basit atılamaz. Bu sadece bir tavsiye, öğüt niteliğinde olan bir şeydi. ‘Terbiyesizlik yapma demişim.’ Bunu herkes birbirine sölüyor. Bunda ne var anlamadım.’ İfadelerine yer verdi.