GÜNCEL Düzenleme Tarihi : 02 Aralık 2020 15:48 Haber Girişi : 02 Aralık 2020 15:49

SON DEMLER

Erzurum’da, Aralık ayı gelmesine rağmen kar yağışı olmamaması ve havaların gündüz saatlerinde iyi olmasını fırsat bilen vatandaşlar iş yerlerinin önünde semaverlerle veya iki saandalye bir sehpa koyarak demledikleri çayları yudumlayarak keyif yaptı. 

HAVALAR İYİ
Geçmiş yıllara nazaran bu sene havaların çok iyi olduğunu belirten Vedat Şahin, ‘Aralık ayına girdik. Çok az bir kar yağışı oldu ve eridi. Erzurum’da geçmiş yıllara bakarsak mümkün değil bu havayı bulamazdık. Son birkaç senedir kar yağışı Eylül sonu veya Kasım ayında oluyordu. Ama Maşallah bu sene Aralık ayını buldu. Şimdi kar yağmış olsa bile 4 ay kış yaşayacağız. En azından bu hastalık sürecinde işlerimiz daha uzun vadeli oluyor. Pandeminin yanı sıra birde kar yağışı olsa, bizleri iyice perişan eder.’ Dedi.

ERZURUM’DA ZOR
Ağır kış şartlarının yaşandığı Erzurum’da hayat şarlarının çok zor olduğunu dile getiren Şahin, ‘Önceki yıllarda bu havayı bulmak, hele hele aralık ayında bulmak mümkün değildi. Pandemi hem vatandaşı, hem esnafı hemde tüm ülkemizi etkisi altına aldı. Kısıtlamalar geldi şimdi sokaklarda rahatlıkla gezinemiyoruz. Bu sene zaten korona virüs mahvetti. Erzurum’da kış şartları çok ağır geçiyor. Dışarıdan güzel gözüksede birde bizlere sormak gerekir. Şartlar çok zor. En azından korona etkilesede iki zorluğu bir arada yaşamıyoruz. Kar yağışının gecikmesi bizler için iyi oldu.’ Dedi.  

TADINI ÇIKARIYORUZ
Bizlerde bu durumun tadını çıkarıyoruz diyen Vedat Şahin, ‘Kar yağışı yok ve havalar şuanlık iyi gidiyor. Bizde çayımızı demledik ve keyifle yudumluyoruz. Zaten 1-2 güne kalmaz kar yağışı olur. Son demler artık ve keyfini çıkarmak gerekir. Denk geliyoruz arada yine bazı esnaflarımızda yaktıkları semavaerlerle çay keyfi yapıyorlar. Bilindiği gibi pandemi nedeni ile gelen kısıtlamalarla kahvehaneler kapandı. Ya evlerimizde yada böyle iş yerlerimizde demlediğimiz çayımızla sonbaharın son günlerini iyi geçirmeye çalışıyoruz.’ Diyerek sözlerini tamamladı. HÜSEYİN ATALAY