SOYLU ANLATIRKEN

Cumratesi akşamı Haber A programında İçişleri Bakanı Süleylan Soylu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.Terörle mücadelede nasıl Türk Düşmanlarıyla hem içerde hemde dışarda  nasıl mücadele edildiğini anlatırken nasıl zorluklarla karşı karşıya kaldığımızı anladım.Öyle istatistikler  gösterdi ki Türkiye gerçekten kuşatma altında.Bu kuşatma 15 Temmuz’da işgal olacak şekilde tasarlandığını söyledi.Türkiye İçerdeki Düşmanları da be taraf edeceğini Cumhur ittifakı ile beraber güzel günlerin olacağını samimiyetle söyledi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun A Haber'de Gara'ya giderek PKK ile görüşen HDP'li vekili  açıkladı.
"Gara bir geçiş koridorudur. Sözde apollo akademisi buradadır. PKK'nın bütün akademileri bu bölgededir." ifadelerini kullandı. Şehit Eren Bülbül hakkında da konuşan Soylu "Benim bir ahdım vardı. Eren'i şehit edenleri mezarı başında asmak.".
Türkiye niçin kapasitesi genişlemesin, niçin İHA'sı, uçağı olmasın? İstanbul Havalimanı'nın olmasını da istemediler. Çünkü Türkiye'nin büyümesini merkez olmasını istemediler. Almanya daha cazip çünkü. Şimdi nereden Türkiye'yi bozacaklar? Etrafındaki coğrafyadan. Türkiye'nin büyümesini, insan kaynağını gelişmesini her fırsatta etkilemeye çalıştılar. Türkiye'nin özgüvenini kaybetmesine yönelik içerideki aparatlarıyla çalışmalar yürüttüler. İçerideki aparatların etkili olmamasının nedeni Recep Tayyip Erdoğan'dır..