SPOR Haber Girişi : 28 Mayıs 2022 13:40

SÜPER LİG İÇİN SON ŞANS

Play off yarı final müsabakasında yarın Büyükşehir Belediye Erzurumspor, İstanbulspor’un konuğu olacak. İlk maçı 4-2 kaybederek avantajı rakibine kaptıran Dadaşlar, iki farklı galibiyet aldığı takdirde müsabakayı uzatmalara götürecek.

MÜCEDELE İSTİYORUZ

Çarşamba günü alınan sonuçtan dolayı tepkisiz kalamadıklarını dile getiren taraftarlar, ‘Yönetim, hoca ve oyuncular destek istediler. Bizlerde taraftarlar olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdik. Stadyumu tıka basa doldurduk. Maalesef art arda yediğimiz gollerin ardından tepkisiz kalamadık. Oyuncularımızdan biraz fazla mücadele istiyoruz. Lig maçları artık geride kaldı. Artık süper lig kapıları bu kadar açıkken kendi ellerimizle kapıları kapatmamak gerekiyor. Pazar günü oynanacak olan müsabakada oyuncularımızın sahaya yüreğini koymalarını istiyoruz. Zor bir maç olacak. Fakat imkânsız olmayacak.’ Dediler.

DURGUN OYUNCULAR VAR

Oyuncularımıza güvenmek istiyoruz diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘İstanbulspor ile oynadığımız ilk maçın ikinci yarısında oyuna Hasek’in yerine dâhil olan Emircan Altıntaş’ın hırsını ve isteğini tüm oyuncularımızda görmek istiyoruz. Novikovas en çok güvendiğimiz isimlerin başında geliyor. Fakat bu kadar ağırlık ve durgunluk tepkilere neden oluyor. Tabi, sadece Emircan değil, Estrella, Mustafa Yumlu, Eren Tozlu, Mücahit Albayrak ve kalecimiz Szumski kadar istekli olmaları gerekiyor. Sezon içerisinde birkaç müsabakada tepki gösterdiğimiz kalecimiz Szumski, İstanbul maçında daha farklı skoru önledi. Bu sebeple birkaç ismin değil, tüm oyuncularımızdan aynı isteği görmeyi umut ediyoruz.’ dediler.

KÜSMEYECEĞİZ

Profesyonel liglerde şehrimizin tek temsilcisi olan Erzurumspor’umuza elbette küsmeyeceğiz diye konuşan taraftarlar, ‘yöneticiler, hocalar ve oyuncular hepsi gelip geçicidir. Fakat 2 yıl bu takımın süper ligde mücadele ettiğini unutmamak gerekir. Profesyonel liglerde şehrimizi temsil eden tek takımımız var. Zor ve imkânsız gibi görünen bir 90 dakika oynanacak. Finale çıkamadığımız takdirde yine takımımıza dört elle sarılmamız gerekiyor. Sahipsizlikten dolayı koca çınarımız Erzurumspor’umuzun kapısına kilit vurulmuştu. Diğer yandan Bursa ve Eskişehir gibi takımların halini görebiliyoruz. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’umuzu en azından bizler sahipsiz bırakmayalım. Yaşattıkları mutlulukları göz önünde bulunduralım.’ İfadelerini kullandılar.