SPOR Haber Girişi : 13 Ocak 2021 14:54

TAKDİR TOPLADI

Süper lig’in 18. Haftasında Fenerbahçe’yi konuk eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor sahadan mağlup ayrılmıştı. Fakat oynanan maçtan ziyade müsabaka öncesi konuşulan ‘oksijen tüpleri’ gündem oldu. Maç sonunda Fenerbahçe spor kulübü başkanı Ali Koç açıklamalarıyla takdir topladı.

BÜYÜK TEPKİ ALMIŞTI
Müsabaka öncesinde yapılan açıklamalar sadece Erzurumspor taraftarlarını değil, futbol ile alakası olmayan vatandaşlarında tepkilerini tolamıştı. Maç sonunda ise başkan Ali Koç’un açıklamaları taraftarların takdirini topladı. Taraftarlar ise ‘şehrimizler alakalı olarak güzel düşüncelerinden dolayı başkana teşekkür ederiz.’ Dediler.

GÖRMEK İSTİYORUZ
Maç sonu açıklamalarında hem şehir hemde Büyükşehir Belediye Erzurumspor için iyi yönde temennilerde bulunan Başkan Ali Koç, ‘Erzurum Cumhuriyet için önemli şehirlerden bir tanesi, hemde Fenerbahçe için önemli bir şehir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün burada Cumhuriyetin temellerini attığını biliriz. Kurtuluş savaşının ilk adımları bu şehirde atılmıştır. Fenerbahçelilerin çok olduğu bir şehirdir burası dolayısıyla biz her zaman Erzurumspor’un süper ligde olmasını istiyoruz. Hangi tarihte olursa olsun. Maç saati kaç olursa olsun. Biz buraya zevkle ve şevkle maç yapmaya geliriz. Hiçbir şikayetimizde olmaz. Maç saatleri ile ilgili kış aylarında bazı büyük kulüpler serzenişte bulunuyorlar doğrudur. Ama bizim bu şekilde ne maç saati ile ilgili bir talebimiz olur. Buhafta bu sezon ocak ayının başlarına denk geldi. Geldik maçımızı yaptık ve kazandık mutlu dönüyoruz. Sayın valimize Erzurumspor başkanına Erzurum’a ve bizleri burada çok iyi ağırlayan herkese şahsım ve kulübüm adına binlerce kez teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar var olsunlar güzel ağırlandık. İnşallah bizlerde karşılığını İstanbul’da aynı şekilde verebiliriz.’ Açıklamalarında bulundu.

DUYGUSAL YAKLAŞIM

Maç sonu açıklamalarında Erzurum ile alakalı konuşmalarından dolayı sosyal medya üzerinden taraftarlar, ‘Hiçbir kulübün başkanı Erzurum’a gelipte bu kadar şehrimizle alakalı olarak iyi niyetli ve övgü dolu sözlerle konuşmamıştı. Bazı taraftarlar duygusal yaklaşıyorlar. O kadar kalmamızı istiyorlarsa yenilseydi diyenler var. Fakat öyle olmuyor. Onlarda şampiyonluğa oynuyorlar. İlk yarıda Fenerbahçe top oynayamadı. Biz bulduğumuz fırsatları gole çevirsek, şimdi sevinen taraf biz olacaktık. Kalite kazandı. Rakip takımın yedekleri bizim ilk onbirimizden daha sağlam eleştirilere son verelim. Daha önemli konularımız var.’ Dediler.
HÜSEYİN ATALAY