TAKTİRİN TECELLİSİ..

“İnna lillah inna ileyhi raciun-Allahtan geldik (yine) O’na döneceğiz” ya da “Külli nefsinzaigatül mevt-Her nefis ölümü tadacaktır” Kur’an’ı Kerim Ayetlerini yanı sıra PeygamberEfendimizin “Uskuri mevta kum bil’hayr-Ölülerinizi hayırla anınız”buyrukları uyarıncaErzurum Olur İlçesi Yeşilbağlar Köyünden rahmetli saygın öğretmen Murat (Kaplan)
Beyin sevgili eşi Osmanlı asaletli Cumhuriyet Kadını olmanın erdemlerini benimsemişyakın akrabamız soylu aile kızı Naciya Hanımpaşa(90) fani dünyadan darı bekayayürüdü. Allah gani gani rahmet eylesin. Ruhu şad mekânı cennet olsun. Işıklar içindeuyusun.
“Ateş düştüğü yeri yakar” derler. Ne hazindir ki “Sözün bittiği yer” olan bu ölümhadiselerinde sabretmekten başka yolu çaresi yok. Bu nedenle çok genç yaştakaybettikleri büyük oğulları milli takım güreşçisi Cengiz’den sonra öğretmen Özgür,Almancı Erdal ve Muhtar Ferudun, hemşire kızlar Nurdan ile Gülsen hanımlarabaşsağlığı dileyip taziyelerimizi sunuyoruz.Biz akrabaların “Ablaların ablası”ydı. Bizler daha çok dağ köylü olduğumuz için bağlıkbahçelik köyde oturup, geniş bağlarından dolayı bizlerin “Meyve bahçesi” gibiydi. Yalnız
bizim mi herkesindi. Yanlarında beraber çalışan genç öğretmenlere annelik babalıkyaptıklarını hep duyardık. Bundan dolayı “Analar anası” ya da ”Eller anası” diyetaçlandırılırdı.
Ne demiş şair “Ölüm güzel şey! Budur ötelerden haber/Hiç güzel olmasaydı ölür müydüPeygamber”. Evet ölüm bir yönden de böyle bir güzellik...Dualarımı rahmetli Naciya ablamız için…