SPOR Haber Girişi : 18 Haziran 2022 16:01

TARAFTAR ÜMİDİNİ YİTİRDİ

Yeni sezonda TFF 1. Ligde mücadelesini dürdürecek olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da sessizlik devam ediyor. Oyuncular art arda veda mesajlarıyla kulüpten ayrılırken henüz bir açıklamanın gelmemesi taraftarların ümitlerini tüketti.

BAŞARILAR DİLİYORUZ

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un geleceği için henüz bir açıklama gelmedi. Fakat yeni federasyon başkanı için başarı dilekleri iletildi. Kulübün sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, ‘Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına seçilen Sayın Mehmet Büyükekşi’yi ve yönetim kurulunu tebrik ediyor, Türk futboluna yapacağı hizmetlerde başarılar diliyoruz.’ İfadeleri kullanıldı.

HENÜZ AÇIKLAMA YOK

Her yeni güne umutlarla uyanıyoruz ve müjdeli haberler bekliyoruz diye konuşan taraftarlar, ‘takımda oyuncular ayrılmaya başladı. Fakat ne aday var nede bir açıklama var. Tek beklentimiz onursal başkan Mehmet Sekmen’den bir açıklamaydı. Fakat henüz başkanda bir açıklama yapmadı. Ne gidecek oyuncular nede kalacak oyuncular belli olmadığı gibi ayrılıklarda bir bir gerçekleşiyor. Liglerin başlamasına 2 aydan daha kısa bir süre kaldı. Her yeni güne müjdeli haberlerle uyanmak istiyoruz. Fakat bu sessizlik bizim tüm ümitlerimizi yavaş yavaş tüketiyor.’ Dediler. 

DÜŞÜNECEK BİRŞEY KALMADI

Rakiplerimizi takip etmekle yetiniyoruz diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘bu kadar sessiz bekleyişin sonu hayırlı olmayacaktır. Düşünecek bir şeyimiz de kalmadı. Bu sessizliğin bize verdiği cevap, yeni sezonda elimizde kalan mevcut oyuncularla yola devam edileceğidir. Zaten bu oyuncular bizi ligde tutarsa tutar. Tutmazsa da sonumuz bir Eskişehirspor gibi olacaktır. Artık sadece rakiplerimizi sosyal medya üzerinden takip ediyoruz. Rakiplerimiz kadrolarını güçlendirdiler. Hatta şimdiden bazı takımlar kurdukları kadrolarla süper lig kapısını araladılar.’ İfadelerini kullandılar.

ÇOK ZOR GEÇECEK

Bu kadro ile yola devam edilirse gelecek sezon bizim için felaket getirecektir diye konuşan taraftarlar, ‘as kadrodan birkaç oyuncu dışında takıma fayda sağlayacak isimler bulunmuyor. İlerleyen günlerde belki de birkaç isim daha takıma veda edecek. Çünkü henüz bir açıklama gelmedi. Onursal Başkan Mehmet Sekmen’den bir açıklama bekliyoruz. Fakat suskunluklar bizleri kara kara düşündürüyor. Gelecek sezon bizi felaketler bekliyor. Rakiplerimiz kadrolarına çok iyi takviyeler yapmaya devam ediyorlar. Bu sezon zaten hep çok dişli rakiplerle oynayacağız. Allah biz taraftarlara sabırlar versin.’ Diyerek sözlerini tamamladılar.