SPOR Haber Girişi : 11 Mayıs 2022 12:55

TARAFTARLARDAN KÖTÜ OYUNA TEPKİ

TFF 1. Ligde Play off’ u garantileyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da kaybedilen Gençlerbirliği maçının yankıları sürüyor. Alınan mağlubiyetten ziyade oynanan kötü oyuna tepki gösteren taraftarlar, Keçiörengücü maçından galibiyet bekliyor.

KADRO HATASI

Teknik direktör Muzaffer Bilazer’in Gençlerbirliği müsabakasında kadro tercihinin yanlış olduğunu belirten taraftarlar, ‘Play off’ları garanti altına aldıktan sonra oynanan bu kötü oyun bizleri üzdü. Hatalı kadroya rağmen fark yemedik. Rakip takım özellikle ikinci yarıda takımımızı sahadan sildi. Bu görüntü rakiplerimize özgüven aşılıyor. Hoca belki taktik yapıyor. Fakat bu şekilde olmuyor. Hafta sonu takımımızı tribünlerde destekleyeceğiz. Lakin geçtiğimiz hafta sonu alınan sonuç birçok taraftarın Keçiörengücü maçına gelişini engelleyecek.’ Dediler.

İYİ BAŞLADIK

Müsabakaya etkili başladık fakat ilk 10 dakika sadece takımımızı sahada görebildik diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘maça çok iyi başladık ve erken bir gol bularak galibiyet için heveslendik. Fakat ilk 10 dakikalık bir hevesmiş. Oyuncularımız sahada ne yaptığını bilmiyor ve sadece rakip tehlikelerini savuşturmakla meşgul oldular. Her müsabakaya as kadroyla çıkıp rakiplerimizi ezmemiz gerekiyor. Play off müsabakalarına hem moralli hem de özgüvenli gitmemiz gerekiyor. Fakat Gençlerbirliği müsabakası biz taraftarlar için hezimet oldu.’ dediler.

RAKİPLERE HAKSIZLIK

Ligin bitimine henüz 2 hafta var ve yedek ağırlıklı bir kadroyla sahaya çıkmak rakiplerimize haksızlık olur diyen taraftarlar, ‘ileriki dönemlerde ne olacağı belli olmaz. Bizlerde aynı duruma düşebiliriz. Küme potasında mücadele eden her takıma karşı aynı kadroyla çıkıp en iyi mücadeleyi vermemiz gerekiyor. Biz Dadaşlara yakışmaz. Tüm müsabakaları aynı tempoda ve galibiyet amaçlı oynamamız gerekiyor. Gençlerbirliği müsabakasında takımın ne yaptığı ortada ve kalan iki haftada Muzaffer hocanın bu kadar takımı ayağa düşüren oyuncuları kulübeye çekip, mümkünse yedeğe dahi almaması gerekiyor.’ İfadelerini kullandılar.