GÜNCEL Haber Girişi : 23 Şubat 2021 16:14

TEHLİKE SAÇIYOR

Ağır kış şartlarının yaşandığı Erzurum’da vatandaşlar sokaklarda ayakta durmakta güçlük çekerken, çatı ve bacalarda oluşan buz sarkıtları tehlike saçmaya devam ediyor. Yayaların yanı sıra kaldırımlara yakın park eden araç sahipleride buz sarkıtlarından nasibini alıyor.

GÜÇLÜK ÇEKİYORUZ
Sokaklarda yürürken ayakta durmakta güçlük çektiklerini belirten vatandaşlar, ‘sadece kaygan zeminlerle mücadele etmiyoruz. Çatı ve bacalarda oluşan kar kütleleri ve buz sarkıtları korkutuyor. Kar yağışının ardından hava sıcaklığının artışı ile birlikte karlar erimeye başlıyor. Çatı ve bacalarda oluşan kar kütleleri erime ile birlikte çatılardan düşüyor. Vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekiyor. Özellikle ailelerin, çocukları bu konuda sık sık uyarılması ve dikkat etmeleri hususunda bilgilendirilmeleri gerekiyor.’ Dediler.

MADDİ HASAR
Sadece biz yayalar olarak risk altında değiliz diye konuşan Murat Kavun isimli vatandaş, ‘Biz vatandaşlar olarak tedbirli davranmaya çalışıyoruz. Fakat araç sahipleri bu konuda çok dikkatli olmalıdır. Otopark yerine evlerinin veya iş yerlerinin önlerine park ettikleri araçların üzerine düşen kar kütleleri bir çok araç sahibine büyük maddi hasarlar vermektedir. Araç sahiplerininde bu konuda tedbirli davranmaları gerekiyor. Yetkililerin uyarılarını dikkate alsınlar.’ Dedi.

EKİPLER ÇALIŞIYOR
Büyükşehir belediyesine bağlı ekipler çatı ve bacalarda oluşan buz sarkıtlarını temziliyor. Fakat biz vatandaşlarda tedbirli davranmalıyız diyerek sözlerine devam eden Kavun, ‘Geçen yıldan buyanazaten bir çok sıkıntı ile uğraşıyoruz. Pandemi süreci hem maddi olarak hemde manevi olarak hasarlar vermeye devam ediyor. Erzurum’un ağır kış şartları bir çok yönden vatandaşları sıkıntıya sokuyor. Sadece pandemi ile uğraşmıyoruz. Kar yağar bir dert, erimesi ayrı bir dert oluyor. Bazı vatandaşlar kaygan zeminlerde, bazı vatandaşlar ise buz sarkıtlarından dolayı hastanelerin yolunu tutuyor. Ayrıca araç sahiplerininde bilinçsizce yaptıkları park kendilerine maddi hasarlar veriyor.’ Diye konuştu.HÜSEYİN ATALAY