GÜNCEL Haber Girişi : 22 Kasım 2021 15:48

TEPKİLERE ANLAM VEREMİYORUZ

Erzurum’da yaşanan ekmek krizi vatandaşların tepkisine neden olmuştu. Küçük bakkallar tepkilerden nasibini aldı. Bakkal ve Market işletmecileri ise kendilerine gösterilen tepkilere anlam veremediklerini söylediler.  

ANLATMAYA ÇALIŞIYORUZ

Fırıncılar odasının kısıtlı ekmek kararının ardından Erzurum’daki fırınlar grev kararı almışlardı. Vatandaşlar konu ile alakalı olarak sadece fırınlara değil bizlere de tepki gösteriyor diyen mahalle bakkalları, ‘müşterilerimizin bizlere tepki göstermesine anlam veremiyoruz. Sanki bizler bu kararı almışız gibi davranılıyor. Tabi, tüm müşterilerimiz aynı tepkiyi göstermiyor. Fakat bu tür tepkileri çok aldık. Özellikle yaşlı müşterilerimizin bu tür tepkileri ile karşılaşıyoruz. Bizlerde güzel bir dille anlatmaya çalışıyoruz.’ Dediler.

BİZLERDE MAĞDUR OLUYORUZ

Ekmek satışlarının durması bizleri de etkiliyor diye konuşan mahalle bakkalları, ‘Bu durumdan bizler de çok rahatsız oluyoruz. Vatandaşlar ekmek alırken başka ürünlerde alıyorlar. Fakat ekmek olmayınca iş yerlerimize dahi uğramıyorlar. Fırıncılar kendince haklı ama vatandaşların bu şekilde cezalandırılması da doğru değildir. Bu şekilde vatandaşlardan tepki alırılar. Haklarını vatandaşları mağdur ederek almalarından ziyade yetkililerle görüşerek çözüm yolu bulmaları gerekir.’ Dediler.