SPOR Haber Girişi : 26 Ocak 2021 11:59

TRANSFER HAREKETLİLİĞİ

Süper lig’in 22. Haftasında Pazar günü kendi evinde Başkent temsilcisi Ankaragücü’nü konuk edecek olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da transfer hareketliliği devam ediyor. Dadaşlar, takipte olduğu takımların puan kayıpları ile BAY geçtiği haftaya mutlu geçirdi.

RASHANİ AÇIKLAMASI
Transferin en hareketli takımlarından biri olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Kosovalı kanat oyuncusu Elba Rashani’yi açıkladı. Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ‘Elba Rashani Erzurumspor’umuza hayırlı olsun.’ denildi. Kanatlarda yaşadığı sıkıntıları gidermek isteyen Dadaşlar, Elba Rashani ile el sıkıştı. Taraftarlar ise merakla beklediklerini dile getirerek, ‘Novikos gibi olmaz İnşallah, bildiğimiz bir oyuncu değildi. Fakat Novikovas gibi parlayıp sönmesin. Novikovas ilk geldiğinde kafamızda soru işaretleri vardı. Fakat ilk haftalarda hem mücadelesi hemde attığı goller ve yaptığı asistlerle takıma hayat verdi. Lakin sonradan kaybolup gitti.’ Dediler.

YENİDEN PARLADI
Birkaç hafta önce Emrah Başsan ile alakalı yapılan haksız eleştirilere tepki gösteren taraftarlar, ‘Emrah Başsan, Mesut hoca ile yeniden parladı. Bazı taraftarlarımızı anlamakta güçlük çekiyoruz. Emrah Başsan’ın gönderilmesi yönünde özellikle sosyal medya üzerinden karalamalar yapıyorlar. Takımda o kadar gönderilmesi gereken isim varken, Emrah Başsan bu takımdan gönderilsin diyen bir zihniyetin futboldan pek anladığını düşünmüyoruz. Düşünün ki, takımda asistleri ve attığı golleri ile en ön planda olan bir oyuncunuz var. Takıma şuanda en çok katkı sağlamış bir oyuncudan bahsediyoruz. Hangi akıl ve mantık takımın en iyi isminin takımdan gönderilmesini ister anlam veremiyoruz.’ Diye konuştular.

İNANIYORUZ
Yapılan yeni transferlerin ikinci yarıda büyük işler yapacağına inanıyoruz, diyen taraftarlar, ‘Son haftalarda oynanan futboldan dolayı memnun kaldık. Yeni transferlerimiz adaptasyon sürecini çabuk atlatır ise büyük işler yapacaklardır. Bizler takımımıza inanıyor ve güveniyoruz. İkinci yarı özellikle iç saha maçlarının tamamını kayıpsız geçmeliyiz. Yenemiyorsak, yenilmememiz gerekiyor. İlk yarıda tam ters bir durum yaşadık. Kendi evimizde deplasman yaşattılar. İnşallah herşey yoluna girecektir. Biz bu ligde kalacağız.’ Diye konuştular. 
HÜSEYİN ATALAY