GÜNCEL Haber Girişi : 02 Ağustos 2022 13:28

UÇURTMA ŞENLİĞİNDE BULUŞTULAR

Erzurum İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Erzurum’daki yetimler ve aileleri için piknik etkinliği ve uçurtma şenliğinde bu yıl birbirinden güzel görüntüler yaşandı.

ÇOCUKLARI MUTLU ETTİLER

Erzurum İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği her yıl geleneksel olarak düzenlenen etkinliklere bu yılda ara vermedi. Bu yılda kalabalık bir katılımla gerçekleşen etkinlikte yetim çocuklar gönüllerince eğlendiler. Uçurtmaların yanı sıra piknik, halat çekme ve çuval yarışması gibi etkinliklerle çocukların yüzlerindeki gülümseme ve mutluluk zirveye ulaştı.

BİZLERDE MUTLU OLDUK

Çocukların ve ailelerinin mutluluğunun kendilerinin mutluluklarını katladıklarını ifade eden Erzurum İHH başkanı Ömer Onay, ‘geleneksel olarak düzenlenen yetimler ve aileleri ile birlikte piknik ve uçurtma şenliğimizde çocuklarımızla doyasıya eğlenceli bir gün geçirdik. Uçurtmalarımızı Palandöken dağı eteklerinde gökyüzüne saldık, Halat çekme, çuval yarışması gibi oyunlar oynayarak günümüzü sonlandırdık. Çocuklarımızı ve ailelerini mutlu görmek, bizlerin mutluluğunu 3-4 katına çıkardı.’ Diye konuştu.

DEVAMI GELECEK

Gelecek dönemlerde de bu tür ve farklı etkinliklerle çocuklarımızı mutlu etmeye devam edeceğiz diyerek sözlerine devam eden Onay, ‘ilerleyen zamanlarda yine bu tür aktivite ve etkinliklerle hem yetim çocuklarımızı hem de ailelerini mutlu etmeye devam edeceğiz. Çocuklarımızın gözündeki sevinç ve mutluluk bizleri daha çok mutlu ediyor. Bizlerde çocuklarımızın mutluluğunun devamı için her daim bu tür etkinliklerin devamını getireceğiz.’ İfadelerini kullandı.