GÜNCEL Haber Girişi : 20 Kasım 2021 18:07

VATANDAŞ İKİYE BÖLÜNDÜ

Erzurum’da yaşanan ekmek sıkıntısı vatandaşı mağdur etti. Vatandaşlar ise kendilerinin cezalandırıldığına vurgu yaparak yaşanan bu duruma tepki gösterdiler. Bazı vatandaşlar ise fırıncıların haklı olduklarını belirttiler. 

SON DARBE FIRINCILARDAN

Son aylarda gelen zamlara karşılık fırıncılar odasının aldığı karar ile fırıncıların ekmek çıkarmaması bir anda gündem oldu. Fiyatlara zam isteyen fırıncılar umduklarını bulamadılar. Bunun karşılığında ise greve gittiler. Fakat mağdur olan yine vatandaş oldu. Bu tür problemlerde genel olarak sıkıntıya giren devamlı olarak vatandaşlar oluyor. Soğuk havalarla birlikte sıkıntıları iki katına çıkan Erzurumlulara son darbe ise fırıncılardan geldi.

NE YAPSINLAR?

Ekonomik sıkıntılarla uğraşan esnafın artık canı burnuna geldi diye konuşan bazı vatandaşlar, ‘Son iki yılı salgın nedeni ile türlü sıkıntılarla geçirdik. Esnafımızda çok ağır darbeler aldı. Kimi esnaf iş yapamadığı için iş yerini kapattı. Gelinen bu durumda son aylarda gelen zamlarla birlikte fiyatlar tavan yaptı. Fırıncı esnafı da gecesini gündüzüne katıyor. Bizler için ekmek çıkarıyorlar. Ekmek fiyatları çok düşük diye sitem ediyorlar. Unu, elemanı ve iş yeri giderleri fırıncıları sıkıntıya soktu. Onlarda böyle bir yola başvurmuşlar.’ Dediler.

BİZLERDE AYNINI YAPALIM

Sıkıntılarını vatandaşı mağdur ederek çözemezler diyerek tepki gösteren bazı vatandaşlar ise, ‘Fırıncıların yaptığı bu greve karşılık bizlerde aynı şekilde tepkimiz koyalım. Tepkilerini gerekli yerlere göstersinler. Vatandaşları mağdur etme yetkisini onlara kim veriyor. Belediyemiz halk ekmeğine yoğunluk versin. Bizlerde sadece halk ekmeğinden alalım. Gerekli tepkileri göstererek bizlerde onlara gereken cevabı verelim.’ Dediler.