GÜNCEL Haber Girişi : 17 Haziran 2022 13:46

YAĞIŞLAR İLGİYİ AZALTTI

Erzurum’da yüksek sıcaklıklardan kaçan vatandaşlar soluğu genel olarak serinliğin adresi olan havuz başında alıyordu. Özellikle akşam saatlerinde ilginin yoğun olduğu havuz başına yağışlar nedeniyle ilgi azaldı.    

YAĞIŞ ENGELİ

Havuz başında banklarda oturarak serinlemeye çalışan Erzurumlular, özellikle akşam saatlerinde büyük ilgi gösteriyordu. Ancak yağmur yağışları nedeniyle vatandaşlar kapalı alanları tercih ediyor. Kentin en serin bölgelerinden biri olan havuz başında keyif yapmak isteyen vatandaşlara sağanak yağışlar engel oluyor. 

HAVUZBAŞI BİR BAŞKADIR

Özellikle yaşlı insanların genel olarak tercih ettiği havuz başında serinliğin keyfi bir başkadır diye konuşan vatandaşlar, ‘Erzurum da insanlar yıllın büyük bir bölümünü soğukla mücadele ile geçiriyor. Tabi bu durum yazında sıcakla mücadele şekline dönüşüyor. Eskiden bu kadar sıcak olmazdı. Ama artık şehirleşme, küresel ısınma gibi sebeplerle sıcak havalar iyiden iyiye hissediliyor. Kış aylarını geride bıraktık derken bu yılda yağmur yağışları çok fazla oldu. Bu sebeple bizlerde günümüzü genel olarak kapalı alanlarda geçiriyoruz.’ Dediler.  

ÇAY KEYFİ YAPIYORDUK

Erzurum’da havaların ısındığını kolay kolay görmek veya hissetmek mümkün olmuyor diyerek sözlerine devam eden vatandaşlar, ‘Havuz başında özellikle sıcak havalarda arkadaşlarımızla birlikte gelerek çay keyfi yapıyorduk. Özellikle akşam saatlerinde hem havanın hem de havuzun serinliği ile daha da güzel oluyordu. Fakat bu yıl henüz sıcak havalarla müşerref olamadık. Sabah, öğlen ve akşam her vakit farklı mevsim yaşıyoruz. Bu yıl havuz başı keyfi yapamadık. Çünkü kış aylarını geride bıraktık ve son aylarda da hemen hemen her gün yağmur yağışları nedeniyle dışarı dahi çıkamıyoruz.’ İfadelerini kullandılar.