SPOR Haber Girişi : 17 Mart 2021 13:51

YETENEĞİYLE GÖZ DOLDURUYOR

Türk futbolunun en büyük sıkıntılarının başında yer alan altyapı sorununu çözmek için genç yeteneklere şans verilmesi gerekiyor. Büyükşehir Belediye Erzurumspor alt yapısında forma giyen 2010 doğumlu Süleyman Emir Gençağa’nın hedefinde avrupa takımları var.

GÖNLÜMDE MİLLİ TAKIM
2018 yılında futbol hayatına başladığını dile getiren Süleyman Emir Gençağa, ‘3 yıldan buyana Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un alt yapısında futbol hayatıma devam ediyorum. Futbolumu burada geliştirip hem takımıma hemde ülkeme faydalı olmak istiyorum. İlerleyen yıllarda şehrimi Türkiye’de, ülkemide avrupada temsil etmek istiyorum. Her futbolcunun kalbinde olduğu gibi benimde gönlümde milli takım forması ile mücadele etmek var.’ Dedi.

UZUN YILLAR HİZMET
Uzun yıllar futbolculuk hayatına devam etmek istediğini belirten Gençağa, ‘Örnek aldığımız bir çok oyunucu var. Fakat örnek almakla yetinmemeliyiz. Çok çalışıp, çaba göstermemiz gerekiyor. Bende takımımda en iyi yerlere gelmek istiyorum. Hadeflerim arasında Manchester United, Barcelona ve Paris saint-Germain gibi avrupanın dev kulüplerinde forma giymek var. 45 yaşıma kadar futbol hayatımı devam ettirip, ardından da futbola başladığım kulüp olan Erzurumspor’da teknik direktörlük görevini üstlenmek isterim.’ Dedi.
HÜSEYİN 
ATALAY