GÜNCEL Haber Girişi : 19 Şubat 2021 16:12

YOLLARDA KALDILAR

Ağır kış şartlarının yaşandığı Erzurum'da sıcak havalar yerini kar yağışına bıraktı. Araç şoförleri yine hazırlıksız  yakalandılar. Küçük çaplı kazalar yaşandı.

KAZALAR MEYDANA GELDİ
son iki günde kar yağışı şehri tamamen etkisi altına aldı. Şehrin belirli noktalarında kar yağışı ve kaygan zeminlerden dolayı küçük çaplı hasarlı kazalar oldu. Uyarılara kulak asmayan ve yetkililerin önerilerini dinlemeyen belirli bir kısım araç sahibi vatandaşların yardımları ile araçlarını yol kenarlarına park ederek, yol yardımının gelmesini beklediler. Pişmanlıklarımız var diyen araç sahipleri, ne kadar bakım yaptırsakta bir problem yaşıyoruz, dediler.

YOL YARDIM
Vatandaşların kendilerine yardımcı olduklarını dile getiren Doğan Yıldız isimli araç sahibi, yardım sever bir milletiz. Kabahatli olan bizleriz. Tam teşekküllü bakım yaptırmış olsaydık bu tür problemler yaşamayacaktık. Uyarıları tabikide dinliyoruz. Fakat hem lastik hemde kışlık bakımı yaptırdım. Fakat beklenmedik bir yerden bir problem çıkıyor. 2 gün önce hava günlük güneşlikti. 2 gün sonra böyle yağış olacağını bilemedik. Daha doğrusu araştırıp, takip etmedik. Diye konuştu.

UYARMIŞTIK
uyarılara kulak asmayan ve kâr yağışına hazırlıksız yakalanan araç şoförlerine seslenen Uğur Akçaru, 2 hafta önce sizinle yaptığımız röportajda da, sosyal medya üzerindende, şahsi olarak karşı karşıya muhabbetlerimizde de gerekli uyarıları yapıyoruz. Tabi biz yol yardım işi yapıyoruz. Bizler insanların zarar görmesini istemiyoruz. Yaptığımız iş nedeni ile bir çok sıkıntılı kaza yerlerine gitti. Insanın uykusu gelmiyor. Dikkatli olmamız gerekiyor. Diyerek sözlerini tamamladı.HÜSEYİN ATALAY