SPOR Haber Girişi : 27 Mayıs 2022 14:40

ZOR AMA İMKÂNSIZ DEĞİL

Süper lig yolunda Play off yarı final ilk maçında kendi evinde İstanbulspor’a 4-2 kaybeden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, hafta sonu rövanş maçında gülen taraf olmak isteyecek. Avantajı rakibine kaptıran Dadaşlar, ikinci maçta imkânsızı başarmak için sahaya çıkacak.

BU KADARINI BEKLEMİYORDUK

İlk maçta alınan skordan dolayı üzgün olduklarını belirten taraftarlar, ‘rahat bir maç olacak diyemiyorduk. Fakat bu skoru da beklemiyorduk. Sezon içerisinde oynanan her iki müsabakayı da kazanmıştık. Bu sebeple rakibimize oranla psikolojik olarak daha üstün durumdaydık. Binlerce Erzurumlu futbol severde stadyumu tıklım tıklım doldurdu. Her şey yolunda ve istediğimiz gibi gidiyordu. Fakat saha içerisinde beklentiler karşılık bulmadı. Birkaç oyuncumuzun mücadelesiyle zaten sonuca gitmemiz imkânsızdı. Rakibimiz orta sahayı kalabalık tutarak maçı koparmasını bildi.’ Dediler.  

HAKEMLER YAKMAYA DEVAM EDİYOR

Play off müsabakalarına süper ligin tecrübeli hakemlerinden beklerdik diye konuşan taraftarlar, ‘müsabakanın orta hakemi Sarper Barış Saka, ilk yarıda kıyım yaptı. Skor avantajı İstanbulspor’a geçmesinin ardından normale geçti. Takımın kötü oyununu elbette bizleri ilgilendirir ve tepkimizi bizler veririz. Fakat hakemin özellikle müsabakanın ilk yarısında ki kötü yönetimi maçın önüne geçmiştir. Hakemler takımı yakmaya devam ediyor. Süper ligin tecrübeli hakemlerinden atama yapılabilirdi.’ Dediler.

ANLAMAK ZOR

Sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle zarar görüyoruz diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘insanlar stadyuma bir kere gelmemiş ve sırf keyfi yerine gelsin diye sahaya yabancı maddeler atıyor. İki ayaklı bir müsabaka olduğunu çok çabuk unutuyoruz. Hep para cezası hem de kapama cezaları geliyor. Üstelik kendi oyuncularımızın moralini alt üst ediyoruz. Yahu bu yuhaladığınız, yabancı madde attığınız ve ıslıkladığını oyuncular Pazar günü rövanş maçında oynayacaklar. Peki, olası bir farklı skorda yendiğimiz takdirde yüzleri kızaracak mı? Merak ediyoruz. Zor ama imkansız değildir.’ ifadelerini kullandılar.