SPOR Haber Girişi : 07 Haziran 2022 10:41

ZOR BİR SEZON BİZİ BEKLİYOR

Süper lig umutlarını gelecek sezona bırakan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Taraftarlar ise gelecek sezonun çok daha zor geçeceğini belirterek adımların sağlam atılması gerektiğine dikkat çekti.

GEÇMİŞE ÇİZGİ ÇEKİN

Gelecek sezon TFF 1. Ligde mücadele edecek olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da taraftarlar geçmişi artık geride bırakmak gerektiğine vurgu yaparak, ‘ekonomik olarak sıkıntılar devam ettiği sürece kulüplerinde imkânları çok kısıtlı olacak. Mevcut yönetim elinden geleni yaptı. Devre arasında transfer tahtasını açabilmiş olsaydık fazla değil, 3-4 transferle sezonu istenilen noktada bitirebilirdik. Fakat olmadı. Artık geçmişe çizgi çekerek ileriye dönük adımların atılması gerekmektedir. Tüm takımlarda aynı maddi sıkıntılar var. Mevcut başkan Ömer Düzgün’ün istifa ettiğine dair haberler görüyoruz. Fakat henüz netleşen bir durum yok. Ne yapılacaksa erken yapılmalıdır. Çünkü önümüzdeki sezon çok daha zorlu geçecek.’ Dediler.

FUTBOLCUNUN UMRUNDA OLMAZ

Önceki günlerde Play off müsabakası öncesinde oyuncuların isyan çıkardığını öğrendik diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘sahadaki oyuncu aldığı paraya bakar. Bu şehrin çocuğu olmuş yâda olmamış hiç fark etmez. İnsanlar bu işten ekmek parası kazanıyor. Tabi bu durumlarda genelde oyuncuların karakteri ortaya çıkar. Şampiyonluk maçından evvel çıkan isyanda ismi geçen birkaç oyuncu takımdan ayrıldı. Yönetimin artık hamle yapıp kalan oyuncularla da yolları ayırması gerekiyor. 3 maç sonra şampiyon olunacaktı. Oyuncular parayı bahane ederek maç sattılar. Oysaki o parayı her türlü alabilirlerdi. Takımın süper lige veya bir alt lige düşmesi futbolcunun umurunda olmuyor.’ Dediler.

BORÇ ÇOK

Mevcut yönetim veya gelecek olan yeni yönetimin işi çok zor olacak diye konuşan taraftarlar, ‘kulübün borcu çok. Transfer tahtası açılacak mı? Mevcut oyunculardan hangileri kalacak? Bu sorular cevap bekliyor. Yeni sezonda işimiz çok zor olacak. Seneye süper lig yolunda zirve mücadelesi çok zor olacak. Birkaç sene bu ligde mücadele edeceğiz diye düşünüyoruz. Tabi maddi olarak çok iyi bir iş adamı talip olur, borçlar kapanırsa yeni sezona umutlu girebiliriz. Bu durumda en çok sıkıntıya biz taraftarlar giriyoruz. Çünkü şuana kadar tüm sorular yanıt bekliyor.’ İfadelerini kullandılar.